szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

De csak Harkiv régió közelében.

Háború Ukrajnában
Több mint ezer napja tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.
Friss cikkek a témában

Joe Biden amerikai elnök engedélyt adott Ukrajnának, hogy amerikaiak által szállított fegyverekkel csapást mérjen oroszországi célpontokra, de csak Harkiv régió közelében, ahol az orosz erők az elmúlt hetekben előnyre tettek szert – írja a BBC.

A lapnak egyik amerikai forrása azt mondta, a döntés értelmében az ukrán hadsereg válaszcsapást mérhet a támadóira, még ha azok messze a vonalak mögött vannak is. Hozzátette, az Egyesült Államok továbbra sem engedélyezi, hogy nagy hatótávolságú fegyverrendszereivel Oroszország belsőbb területeit célozzák az ukrán erők.

Korábban Nagy-Britannia és Franciaország már jelezte, hogy nyitott a korlátozások enyhítésére azzal kapcsolatban, hogy Ukrajna hogyan használhatja a Nyugat által szállított fegyvereket, Washington azonban eddig ellenállt. 

A harkivi helyzetről és a nyugati fegyverek hiányáról a hvg360-on megjelent cikkünkben olvashat bővebben:

Nem csak a nyugati fegyverek hiányoznak az oroszok visszaveréséhez Ukrajnában

Harkiv térségében több szakaszon megállították az orosz előrenyomulást az ukránok, de a támadók máshol is megkezdték a csapatösszevonásokat. A Nyugat továbbra is képtelen felvenni a versenyt a hadigazdálkodásra átállt orosz iparral, miközben egy stratégiai kérdést is tisztáznia kellene a háborúval kapcsolatban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!