Brit miniszterelnök: „Ukrajna mellett állunk, amíg csak szükséges”

Zelenszkij Washingtonból egyenesen Londonba repült, ahol Keir Starmerrel tárgyal.

  • HVG HVG
Brit miniszterelnök: „Ukrajna mellett állunk, amíg csak szükséges”

Kudarcba fulladt washingtoni látogatása után egy nappal Londonba érkezett Volodimir Zelenszkij ukrán elnök, hogy Keir Starmer brit miniszterelnökkel tárgyaljon – írja a BBC.

„Ukrajna mellett állunk, amíg csak szükséges” – mondta Starmer, miután fogadta Zelenszkijt a Downing Streeten. 

Starmer az ukrán elnökkel folytatott tárgyalása előtt úgy fogalmazott, a brit kormány „rendíthetetlenül elszánt” és „mindent megtesz, amit csak tud, hogy megtalálja a szuverenitáson és biztonságon alapuló tartós békéhez vezető utat Ukrajna számára”. 

„Boldogok vagyunk, hogy ilyen partnereink és barátaink vannak” – mondta Zelenszkij, megköszönve a brit támogatást. Egyúttal köszönetet mondott III. Károly királynak is, aki vasárnapra hívta meg személyes találkozóra. 

Ugyancsak vasárnap Starmer lesz a házigazdája az európai vezetők londoni csúcstalálkozójának, amelyen az orosz-ukrán háború befejezéséről és a szélesebb körű európai védelemről tárgyalnak. A csúcsra Orbán Viktor nem kapott meghívót.

Trump megmutatta, mibe veszi Ukrajnát és Európát: semmibe

Megdöbbentő politikai alázóshowt csinált Donald Trump és J.D. Vance Volodimir Zelenszkij fehér házi látogatásából, amivel Ukrajnának, és közvetve Európának is jelezte, hogy semmi jóra nem számíthatnak. Vlagyimir Putyin jobb ajándékot nem is kaphatott a mai Washingtonból.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?