Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Ha nem jelentkezik elég önkéntes a seregbe.
Önkéntes toborzási programmal igyekszik újraépíteni a német kormány az ország hadseregét, de a sorozáshoz is visszatérhetnek, ha kevés lesz az önkéntes – erről Boris Pistorius védelmi miniszter beszélt szerdán a Politico tudósítása szerint.
Pistorius úgy fogalmazott: „megállapodtunk abban, hogy kezdetben az önkéntességre alapozunk”, és kijelentette, hogy a hangsúly a „kezdetben” szón van abban az esetben, ha nem jelentkezik elég önkéntes.
Németország 2011-ben függesztette fel a kötelező katonai szolgálatot. Pistorius elmondta, hogy a Bundeswehrnek mintegy 181 500 aktív szolgálatot teljesítő katonája van, ami elmarad a 2031-re kitűzött 203 ezer fős céltól. Az év elején ugyan 20 százalékkal nőtt a toborzott létszám, de a miniszter szerint így is túl kevesen szolgálnak a fegyveres erőknél.
Az új német kormány támogatja a létszámnövelési törekvéseket. Friedrich Merz kancellár a Bundestagban Európa legerősebb hadseregének létrehozását ígérte. Pistorius azt mondta, Németország a franciák, britek és lengyelek mellett az élen fog állni, „Európa biztonsága pedig mindenekelőtt és elsősorban maguknak az európaiaknak a felelőssége”.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.