A koronajárvány miatt lassabban éltük fel éves erőforrásainkat
A koronavírus-járvány kevés pozitív hatásainak egyike, hogy az emberiség nem élte fel olyan hamar a bolygó éves erőforrásait.
A koronavírus-járvány kevés pozitív hatásainak egyike, hogy az emberiség nem élte fel olyan hamar a bolygó éves erőforrásait.
A hőmérséklet és a szén-dioxid-szint emelkedése miatt számos faj populációja csökken, eközben azonban túlszaporodhatnak az algák.
A légzőszervi megbetegedésben szenvedőknek ez légúti irritációt, légzési nehézséget és köhögést okozhat.
Már 2019-ben is rekordszámú tüzet észleltek a brazil őserdőkben, idén pedig még rosszabb a helyzet.
A jégtakarót hó táplálja, azonban nem esik már annyi, ami pótolná az óceánba csúszó jég mennyiségét, így a grönlandi jégtakaró akkor is tovább olvadna, ha megállna a globális felmelegedés.
A József Nádor téren hamarosan növényekkel betelepített buszmegállóban várhatjuk majd a buszt.
Egy nappal korábban egy közel 30 éves hőség-rekord is megdőlt.
Egy új kutatás sokkoló következményeket helyez kilátásba: 2035-re akár teljesen elolvadhat az északi-sarki jégtakaró.
Rengeteg hulladék keletkezik az egyszer használatos szájmaszkokból, a kutatók azonban rájöttek, hogyan készíthetnek ezekből bioüzemanyagot.
A korallzátonyokat, a teljes tengerpartot és a lagúnát is tönkreteheti az olajszennyezés.
Nagy kihívás elé állítja a mezőgazdaságot a klímaváltozás, a kutatók azonban most találtak egy lehetséges megoldást.
Több mint 80 Celsius-fokon is megél egy most felfedezett rák, és a petéi akár évtizedekig is várják az esőt, hogy a nedvesség hatására kikeljenek.
Balin azt tervezik, hogy olyan területeket jelölnének ki a hotelektől távol, ahol nyugodtan tojást rakhatnának a teknősök.
A pamut alapját is adó gyapot színezése rendkívül környezetszennyező, ausztrál kutatók azonban rájöttek, hogyan termeszthetünk színes gyapotot.
A megvásárolt élelmiszerek közel harmada a szemetesben végzi, ami nemcsak a Földnek, de a pénztárcánknak is árt. A Zhvg jó tanácsai ahhoz, hogy ne penészedjen meg a sajt, ne romoljon ránk a tojás és a paradicsom se rohadjon meg.
Több mint 13 ezer növényfajával Új-Guinea világrekorder a szigetek között – derült ki a Zürichi Egyetem vezetésével készült tanulmányból.
Egy nap alatt széttört Kanada utolsó érintetlen selfjege. Nem is nagyon maradt már selfjég az Északi-sarkon. A legnagyobb letört jéghegy akkora, mint Manhattan, ha sodródni kezd, semmi sem állhatja útját.
Idén eddig mindössze 17 eset történt, míg 2019-ben összesen 46 incidens vált ismertté.
Közép-Európa több mint 50 százalékát jelentősen érintette tavaly és 2018-ban rendkívüli szárazság.
Körülbelül egymillió, egy centiméternél nagyobb hulladék kering Föld körüli pályán.