szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Felülvizsgálták a tervezett tevékenységet.

Az eljárás megszüntetését kérte az illetékes kormányhivataltól a Mol Nyrt. az Őrségi Nemzeti Park területén tervezett földgázkút ügyében. A fejleményről a Greenpeace Magyarország számolt be a Facebook-oldalán. Idézték is az erről szóló határozatot, amely szerint az olajcég

felülvizsgálta a tervezett tevékenységet, és nem kívánja az Őri-M-1 jelű mélyfúrást megvalósítani, erre tekintettel kérte az eljárás megszüntetését, továbbá a hiánypótlási felhívásban foglaltak teljesítését visszautasította.

Arról, hogy a Mol országos védelem alatt álló, Natura 2000 nemzeti parki törzsterületen, és egyben az Őrség kiemelt jelentőségű természetmegőrzési és különleges madárvédelmi területen fúrna új földgázkutat, februárban röppent fel hír.

Nem kőolaj-, hanem földgázkutat fúrna a Mol az Őrségben

Amíg le nem zárulnak az egyeztetések, szünetelteti a munkálatokat a Mol a védettség alatt álló területen.

A tervezett beruházás ellen helyiek, civil és környezetvédelmi szervezetek is élénken tiltakoztak, petíciót indítottak, bírósághoz fordultak, még a Jövő Nemzedékek Szószólója is felemelte a szavát.

A Greenpeace most jelezte azt is, hogy 111 civil szervezettel olyan törvényt követelnek, amely megtiltja, hogy bárki nemzeti parki védett természeti területen folytasson fosszilis tüzelőanyagok utáni új bányászati kutatást és kitermelést.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Csatlós Hanna-Reviczky Zsolt Élet+Stílus

Tényleg belerondít a panorámába a Mol toronyháza?

Fotósunk másfél napig járta Budapestet, hogy megnézze: valóban zavaróan belelóg-e a látképbe a Mol-csoport 120 méteres székháza. Bár az épület Európa felhőkarcolóitól elmarad, már félig kész állapotban is a főváros legmagasabb épületének számít. Építészeti csúcsteljesítményként vagy a történelmi Budapest látványát eltorzító szégyenfoltként tekintünk majd rá?