„Tud magyarul? Akkor azt mondom, szégyellje magát!” Videó a botrányba fulladt debreceni közmeghallgatásról
Érvek helyett indulatok domináltak a CATL debreceni akkumulátorgyáráról pénteken rendezett közmeghallgatáson. A tettlegességig fajuló gyűlésről készült összefoglalónk.
Csányi Nikolett
Nem csillapodnak a kedélyek a Debrecenbe tervezett giga akkumulátorgyár körül. A maratoni közmeghallgatáson az előzőnél is feszültebb volt a hangulat, a Hajdú-Bihar megyei főispánt hazaárulónak nevezték, a szakértőket azzal vádolták, hogy lefizették őket, a megjelent kínai gyár képviselőit hazaküldték, egy a gyár mellett érvelő nőt megütöttek. Az pedig még a gyár miatt népszavazási kezdeményezést tervező LMP-s politikust, Schmuck Erzsébetet is meglepte, mennyire "hógörgeteg-szerűen növekvő" tiltakozás alakult ki a CATL üzeme miatt.
Ha megvalósul a CATL kínai cég debreceni beruházása, az lesz Európa harmadik legnagyobb akkumultárogyártó üzeme, a szabálysértései, szennyezései miatt a hírekbe egyre gyakrabban bekerülő gödi gigagyárnál többször nagyobb lenne. Az akkumulátorgyártás kapcsán rengeteg a környezetvédelmi aggály, a lakosság bizalmának elnyerésében pedig nem sokat segít a hiányos tájékoztatás és az a tendencia, hogy a gyár óriások a lakók közvetlen szomszédságában zöldmezős területeken kapnak helyet.
Videós összefoglalónk a pénteki, botrányba fulladt közmeghallgatásról:
Fontos volna a változás, mert aggasztó állapotban vannak a gyerekek, ezért a Bethesda Kórház szakemberei közös, családi képernyőcsökkentési programot dolgoztak ki. Nagy Péter gyerekpszichiáterrel beszélgettünk.
Az izraeli légicsapások egy névtelenséget kérő Hamász-forrás szerint teljesen szétverték a terrorszervezetet, és mostanra nincs senki, aki újra tudná azt szervezni.
Majdnem két évtizeden át próbálkozott egy házaspár azzal, hogy saját gyerekük lehessen, de a férfi betegsége miatt ez sosem jött össze. Amerikai kutatóknak azonban sikerült csodát tenniük.