Kiszervezi védelmi ipari érdekeltségeit a magyar állam
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Az amerikai General Motors (GM) szerdán váratlanul bejelentette: nem jöhet létre a Hummer autógyár kínai eladása, és leállítják a terepjáró gyártását.
A GM tavaly októberben írta alá az adásvételi szerződést arról, hogy a márka kínai kézbe kerül, a Sichuan Tengzhong Heavy Industrial Machinery nevű vállalat veszi meg. Az akkor kiszivárgott információk szerint a súlyos pénzügyi gondokkal küzdő, tavaly nyáron csődvédelmet kért GM nagyjából 150 millió dollárért adta el szabadidős terepjárókat gyártó részlegét. "Csalódottak vagyunk, hogy a szerződés a Tengzhonggal nem jöhetett létre" - közölte szerdán John Smith, a detroiti cég alelnöke. Az amerikai autógyár nem közölte a szerződés meghiúsulásának okát. A The New York Times azonban egy jól értesült forrásra hivatkozva arról írt, hogy a kínai kormány nem járult hozzá az üzlethez. Peking állítólag nem engedélyezte, hogy a Szecsuán tartományban működő kínai cég megvásárolja az amerikai márkát.
A GM közölte: együttműködik a márkakereskedésekkel, az alkalmazottakkal és a beszállítókkal, hogy a bezárás fegyelmezett, felelősségteljes módon menjen végbe, és továbbra is biztosítja a szervízt és az alkatrész-ellátást a garanciális autók részére. Világszerte mintegy 400 Hummer márkakereskedés működik. A kútba esett szerződés szerint a kínai vásárlók - a Tengzhong cég 80, míg egy hongkongi befektető 20 százalékos tulajdonrészt szerzett volna - a Hummer amerikai kereskedői hálózatát is megvették volna.
A Hummer eladási ügyletének elhúzódása kapcsán a cég kínai képviseletének vezetője néhány hete a detroiti autószalonon úgy nyilatkozott: a probléma az, hogy a vevő nem számít autógyártónak Kínában, "ahol igen szigorúan szabályozzák a belépést ebbe a kulcsfontosságú iparágba". A Tengzhong profiljáról a The Wall Street Journal korábban azt írta, hogy szinte mindent előállít az építkezési gépektől kezdve a billenős járműveken át az autópálya- és hídelemekig. A GM - amely a legnagyobb amerikai autógyár - kénytelen leállítani egy másik márkája, a Saturn gyártását is, miután az eladási kísérlet kudarcba fulladt, és felszámolja a Pontiacot is, jóllehet azt meg sem próbálta értékesíteni.
Mely cégeket érint az N7 Holding és a 4iG csoport közötti előzetes megállapodás? Milyen lehetőségeket tartogat az ágazat a hazai beszállítóknak?
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. A cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változások kerülnek bemutatásra.
Még mintegy 186 milliárd forint kedvező feltételű pénzügyi forrás érhető el az EXIM-nél a Demján Sándor Program keretében meghirdetett konstrukciókban.
Az ítélkezés minőségére is hatással lehet egyes bíróságok túlterheltsége, van, ahol átlagosan majd 140 ügyet visz egyszerre egy bíró. A kormány megoldása: bírsággal sarkallná élénkebb munkára a bírókat...
A magánegészségügy mérete tavaly már az ezer milliárd forintot közelíthette. A szektornak ennek ellenére nem volt jó éve.
A robotsebészeti eszköz számára 20 fok lenne az ideális.
A MÁV részletesen megírta a HVG-nek, mit tesznek, hogy minél kevesebb baj érhesse az utasokat.
Magyarország felébredt, pezseg, forr és tüntet, és egész biztosan tudja, mit nem akar. Állampártot. Vélemény.
Azt ellenőrzik, hogy valóban nem rúgják-e ki tömegével a magyar munkavállalókat.
"Az emberek jókedvűen a hatalom értésére adták, hogy ők szabadok akarnak lenni".
A közbeszerzéseken tőkeerőssé vált építőipari cégek bármikor le tudnak csapni versenytársaikra.
Az uniós forrásokhoz való hozzáférés a tét.
A só megtizedelheti a folyó élővilágát.