szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tiltakozik a szigetszentmiklósi Batthyány Kázmér Gimnázium új igazgatójának megbízása ellen a tantestület és a szülők egy része; huszonhárom tanár szerdán lemondott osztályfőnöki, illetve munkaközösség-vezetői megbízatásáról is - olvasható az iskola honlapján, illetve a szülők által az MTI-hez eljuttatott nyílt levélben.

A stop.hu szerdai írása szerint a pályázat érvénytelenítése után jelölt ki iskolaigazgatót a Pest Megyei Intézményfenntartó Központ (MIK) a szigetszentmiklósi gimnázium élére. Az iskola eddigi megbízott vezetője, Czita Zoltán azt mondta a honlapnak: az eredményhirdetés kijelölt napján a Nemzeti Erőforrás Minisztérium közölte, hogy a pályázatot érvénytelenítik, megbízott vezetőt állítanak az intézmény élére, és új pályázatot írnak ki. Czita Zoltán a stop.hu-nak arról is beszélt, hogy a megbízott igazgató "az erős fideszes kötődésű" Mede Norbert, Kövér László házelnök barátja lett.

Az Országgyűlés sajtószolgálata az MTI-nek megküldött szerdai kommünikéjében azt írta, minden alapot nélkülöz az a következtetés, hogy Mede Norbert az Országgyűlés elnökével ápolt kapcsolata miatt kapta meg az igazgatói megbízatást. "Ezzel szemben a valóság az, hogy Kövér László semmilyen személyes ismeretségi kapcsolatban nem állt és nem áll a cikkben szereplő úrral, így minden valóságalapot nélkülöz a cikk valamennyi további ezzel kapcsolatos állítása és következtetése" - zárul a közlemény.

A Batthyány gimnázium honlapjára időközben felkerült a tantestület kedden írt nyílt levele. Ebben "mélységes megdöbbenésüknek és felháborodásuknak" adnak hangot a fenntartói döntés miatt. Szerintük ez a döntés a nevelőtestület és alkalmazotti közösség túlnyomó többségének véleménye és kérése ellenére, szakmai indoklás és állásfoglalás nélkül született.

Kijelentik: "végsőkig és egységesen kitartunk korábban kialakított álláspontunk mellett, amely szerint oktatási és nevelési feladataink ellátása kizárólag magas színvonalú szakmai irányítás alatt történhet meg, ezt pedig az újonnan kinevezett intézményvezető személye a legkisebb mértékben sem garantálja".

A levél tanúsága szerint tiltakozásukat megküldték Réthelyi Miklós nemzeti erőforrás miniszternek, Hoffmann Rózsa oktatási államtitkárnak, Aáry-Tamás Lajosnak, az oktatási jogok biztosának, Tarnai Richárd megyei kormánymegbízottnak és Horváth Péternek, a MIK központvezetőjének is.

Az MTI érdeklődésére az egyik - név nélkül nyilatkozó - pedagógus szerda délután megerősítette a tiltakozás tényét, majd kollégái véleményét tolmácsolva azt mondta: egyelőre nem szeretnének többet mondani az ügyről. Hallgatásukat azzal indokolta, hogy mivel nincs ügyvédjük, nem akarnak megfogalmazni olyasmit, amivel árthatnak az iskolának, a gyerekeknek és magának az "ügynek".

Az MTI úgy tudja, hogy a szigetszentmiklósi gimnáziumban 42 tanár és három óraadó dolgozik, az előbbi körből huszonhárman írták alá az iskola honlapján is közzétett nyilatkozatot. E szerint "mivel az újonnan kinevezett igazgatóval való együttműködést lehetetlennek tartjuk, osztályfőnöki, illetve munkaközösség-vezetői megbízatásunkról a mai nappal lemondunk". Az intézményfenntartó később reagál a történtekre.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!