Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A légitársaságnak most egy 2020-as eset miatt kell fizetnie.
Budapest Főváros Kormányhivatala 2020 áprilisában szabott ki 200 millió forintos fogyasztóvédelmi bírságot a Ryanair DAC légitársaságra, amiért az év február 18-án a Budapest–Gran Canaria járat késése során nem tett eleget a tájékoztatási kötelezettségének, ezzel tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot valósított meg. A bíróság másodfokon is visszautasította a légitársaság döntéssel szemben benyújtott keresetét, így meg kell fizetnie a kiszabott bírságot – közölte pénteken a kormányhivatal.
A Ryanairre tavaly is súlyos bírságot szabott ki a szervezet: 300 millió forintra büntették amiatt, hogy az extraprofitadó kivetése után szinte azonnal közölte, át fogják hárítani az utasokra. A hivatalos indoklás szerint a légitársaság akkor azért kapta a büntetést, mert „jogsértést követett el, mivel tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatával megtévesztette a fogyasztókat”.
Be kell fizetnie a Ryanairnek a 300 millió forintos fogyasztóvédelmi bírságot
A kormányhivatal azért büntette a légitársaságot, mert azt kommunikálták, hogy rájuk vetették ki az extraprofitadót. A Ryanair minden jogi eszközt bevetett, hogy a 300 millió forintos fogyasztóvédelmi bírságot ne kelljen befizetnie, de a bíróság tegnap úgy döntött, hogy nem kap azonnali jogvédelmet - vagyis teljesítési haladékot - a légitársaság - közölte szerdán a Facebookon Kupecki Nóra, az Igazságügyi Minisztérium államtitkára.
A Ryanair tavaly júliusban az Alkotmánybírósághoz fordult, mert megítélése szerint a kormány extraprofitadónak nevezett utasadója sérti az arányos közteherviseléshez való jogát. A kormányrendelet értelmében tavaly júliustól az átszálló utasokat kivéve minden, Magyarországról induló utas után meg kell fizetni. Az AB azonban visszautasította a légitársaság alkotmányjogi panaszát.
Berágott a Ryanair az Alkotmánybíróságra, most „ostoba áladóról" beszél
Rekordinfláció idején a magyarokat sújtja az adó a légitársaság szerint. Sajnálkozását fejezi ki a Ryanair amiatt, hogy az Alkotmánybíróság, megváltoztatva korábbi véleményét, visszautasította a légitársaság alkotmányjogi panaszát. A Ryanair tavaly júliusban fordult a testülethez, mert megítélése szerint a kormány extraprofitadónak nevezett utasadója sérti az arányos közteherviseléshez való jogát.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
1925. július 18-án került a boltokba a totalitárius diktatúra megvalósításának első és egyetlen kézikönyve, Adolf Hitler Mein Kampfja. A könyvben kifejtett ideológiára építve történhetett meg a világ legtöbb áldozattal járó háborúja és népirtása is. De milyen utóélete volt Magyarországon?
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A szexet kínálók és a digitális izgalomra vágyók Covid alatti egymásra találása röpítette az egekbe az OnlyFanst, melyen most jó pénzért túladna a nyilvánosságot kerülő tulajdonosa.
Önként, a „hasznosság érzése”, az „anyagi biztonság” és az „egészségesebb élet” reményében dolgoznak a munkát vállaló nyugdíjasok a szaktárca szerint.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.