Feszültség és konfliktus a szervezetben – Hogyan kezelhető?
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Tíz eurót szed be utasonként a légitársaság.
Arról értesítette levélben a Ryanair azon utasait, akik június 4-e előtt júliusra vagy későbbi időpontra foglaltak jegyet, hogy mindenkire ráterhel még 3900 forintot (10 eurót), mert utasonként ennyi a kormány által bevezetett extraprofit-adó – írja a 444.hu.
Amennyiben ez nem elfogadható az utas számára, akkor június 16-ig lemondhatja a foglalást, egyébként automatikusan levonják a bankszámlájáról az összeget.
A június 4-i időpont azért fontos, mert ezen a napon este jelent meg az extraprofitadókról szóló rendelet a Magyar Közlönyben. Így a légitársasági hozzájárulás szabályairól is innentől kezdve lehet hivatalos tudomása a légitársaságnak. Az új terhet csak július 1-től kell fizetni, de azokra az utasokra is, akik még június 4. előtt foglaltak július 1-ére vagy azt követő napokra – írja a Bank360.hu.
A Ryanair az érintetteknek küldött tájékoztatásában arra hivatkozik, hogy a légitársaságok és az utasok nem kaptak időben (azaz a június 4. előtti foglaláskor) információt erről a július elsejétől fizetendő adóról, most e-mailben tájékoztatják a repülőjegyfoglalókat erről és a Ryanair döntéséről.
Amennyiben a megadott határidőig az érintettek nem mondják le az utat, akkor a Ryanair úgy tekinti, hogy hozzájárultak ahhoz, hogy 3900 forinttal megterheljék bankkártyájukat. Ha nem fogadják el az adót, és lemondják az utat, akkor a Ryanair 7 munkanapon belül visszafizetik a jegy árát.
A légitársasági hozzájárulást a kormányrendelet szerint nem a légitársaságoknak kell megfizetniük, hanem a földi kiszolgálását végző cégeknek belföldről induló utasonként. A Ryanair döntéséből viszont az következik, hogy a földi kiszolgálók ezt át tudják terhelni a velük szerződésben álló légitársaságokra.
Mivel a Ryanair már a június 4. előtti foglalásokra sem kívánja a 3900 forintot lenyelni, nem lehet kétséges, hogy a kormányrendelet utáni foglalásoknál is érvényesíteni fogja ezt a költségeiben, de ezt már meg tudja tenni a foglaláskor, beépítve a repülőjegyek árába.
A kormány ugyan az extraprofitadók bevezetésekor azt is bejelentette, hogy keményen fel fog lépni azoknak az ügyfelekre való áthárítása ellen, azonban erősen kétséges, hogy ezt a Ryanairrel hogyan tudná megtenni. Most mindenesetre rögtön itt az alkalom, hogy ez a gyakorlatban is kiderüljön – írja a Bank360.hu.
A Ryanair szerdán közleményben kérte a magyar kormányt, hogy törölje el a légitársaságokra kivetett különadót. A légitársaság megfogalmazása szerint a félreirányzott adó helyrehozhatatlan károkat okozna a magyar turizmusnak, közlekedésnek és munkaerőpiacnak.
A közleményben úgy fogalmaztak: több, mint hülyeség, hogy a magyar kormány extraprofitadót vet ki a légiiparra, amikor nem léteznek nyereségek.
A Ryanair nagy versenytársának számító Wizz Air korábban a hvg.hu-nak szintén elítélte az extraprofitadó tervét, és jelezte, azt beépítheti áraiba.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
A vállalkozások belső problémáiból eredő pénzügyi válságok jelentős része elkerülhető lenne. Mutatjuk hogyan.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
A sikeres cégfelvásárlás alapja az előre megtervezett finanszírozási háttér. Milyen szempontokat szükséges feltétlenül szem előtt tartani ennek során.
Mexikót is hasonló vámokkal sújtja az amerikai elnök.
Egy hollywoodi film forgatókönyvének lapjaira kívánkoznak az izraeli nukleáris fegyver megszerzésének részletei.
A másik azt válaszolta, hogy ő nem tett ilyet.
Apáti Bence mozgalmának éppen volt érkezése ezt legyártani.
A férje brazil, meg ott elismerik a melegházasságot.