Menduh Thaci, a második legerősebb macedóniai albán politikai erő, az Albánok Demokratikus Pártja (DPA) elnöke sajtóértekezleten beszélt erről a szerb sajtó vasárnapi beszámolója szerint. Úgy fogalmazott, hogy "elviselhetetlen a mindenhol tapasztalható elszlávosítás". Egyúttal kilátásba helyezte, hogy "mindazok, akik szembeszállnak a NATO- és EU-tagságért dolgozó albán politikával, radikálisabb és szélsőségesebb politikával fogják szembetalálni magukat".
A politikus azt is közölte, hogy nem vesz részt Gjorge Ivanov macedón államfő kedden esedékes hivatali beiktatásán, mivel az elnököt a macedónok, és nem az albánok szavazataival választották meg. A harmadik macedóniai albán párt vezetője, Imer Selmani szintén bejelentette, hogy nem lesz jelen az ünnepélyes eskütételnél, mert nem hívták meg rá Fatmir Sejdiu koszovói elnököt.
A 2001 augusztusában aláírt ohridi megállapodás lezárta a Macedónia lakosságának 30-35 százalékát kitevő albánok csaknem nyolc hónapos, sok áldozatot követelő fegyveres felkelését. A nyugati közvetítéssel létrejött egyezmény s az annak nyomán megszületett alkotmánymódosítások hivatalossá tették az albán nyelvet azokon a településeken, ahol a lakosságnak legalább a 20 százaléka albán. Ezen kívül létrejött az albán körzetek saját albán rendőrsége is.
Egy albán vezető szerint új megállapodásra van szükség a macedónokkal
Egy macedóniai albán vezető szerint érvényét vesztette a 2001-es ohridi megállapodás, ezért új egyezségre van szükség a macedónok és az albánok között.

Végképp kitörölték a Matolcsy-korszakot Mészáros Lőrinc bankjából
Hadházy Ákos: Múltkor a kerekemet szúrták ki, most meg akartak ölni, vagy nem tudom
Thürmer Gyula lánya és Bencsik András fia is feltűnik az orbáni nagystratégia új alapítványában
Két körben is egyeztettek a washingtoni tárgyalások eredményeiről a világ politikai vezetői, Orbán Viktort az egyikre nem hívták meg
Toroczkai László zavarta meg Magyar Péter országjárását Dorogon – videó
Pedig még kezet is ráztak.
„A termékeinket időnként emberek megölésére is használják” – a semmiből lett a világ egyik legértékesebb cége a Palantir, és hamarosan Magyarországra is megérkezhet
Egy év alatt hatszorosára lőtt ki az amerikai adatelemző és védelmi cég árfolyama.