Kap hideget-meleget, aki most leugrik a Balatonra
A turisták mellett a nyaralótulajdonosokra is közellenségként tekint számos önkormányzat.
A turisták mellett a nyaralótulajdonosokra is közellenségként tekint számos önkormányzat.
Újabb 14 magyar áldozata van a vírusnak, a lengyelek már lazítanak hétfőtől, nagyot zuhant a kínai GDP. Ez a hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Orbánék sarokba szorítják a szegényeket, még most is ragaszkodnak az alulról felfelé újraosztó államhoz – véli Scheiring Gábor Olaszországban élő szociológus-közgazdász, egykori LMP-s és párbeszédes politikus, aki szerint a kormányfő mégis megerősödve kerülhet ki a válságból.
Újabb nevekkel készült a Duma Aktuál az egyhangú koronavírus helyett, Litkai Gergelyék sokkal kedvesebb alternatívákat is találtak. A stand-uposok ismét otthonról jelentkeznek, a műsorban arra is kitérnek, milyen szövege feladatokat hozhat a koronavírus az érettségin.
A hódmezővásárhelyi polgármester szerint hiba "azt hazudni, hogy tesztelésre nincs szükség." A Fidesz erősen politikai célokra használja ki a válságot, s a világon egyedülálló, amit a kormány az önkormányzatokkal tesz – véli Márky-Zay. De az emberiség egészét illetően optimista: "a Jóistennek van egy terve velünk".
Szalay-Bobrovniczky Kristóf részvénytársaságának neve sejteti, milyen üzletágban működik majd.
Javíthat az alvásminőségen a világ talán legdrágább fűszere, a sáfrány – derítették ki ugyanazok az ausztrál kutatók, akik korábban az említett fűszer antidepresszáns hatását fedték fel.
A kórházi vizsgálatok és ellátások leállítása több áldozatot fog szedni Magyarországon, mint a koronavírus, és nem csupán a 65 év fölöttiek körében. Ezt állítja a HVG-nek írt cikkében Balavány György, aki szerint a kormány aránytalan, észszerűtlen és szükségtelen védekezési stratégiái többet ártanak, mint használnak
Az elitképzőt fenntartó alapítvány akkora indulótőkét kap, mint a hússzor több diákot oktató Corvinus Egyetem.
Segített Kínának a kezdetekben elhallgatni és bagatellizálni a koronavírust az Egészségügyi Világszervezet (WHO) – legalábbis Donald Trump szerint, aki ezért megvonta az amerikai pénzt az intézménytől, amelynek az USA a legnagyobb finanszírozója. A konzervatív republikánus körökön kívül meghökkenést okozó döntéssel az amerikai elnök inkább a saját hibáit szeretné más nyakába varrni.
Miért kell kidobni az összes többi beteget, ha egyszer csökken az esetszám? Mi az új stratégia?
A hazai mobilszolgáltatók szimulációkkal is segítenék a kormányzatot a koronavírus-járvány ellen és a felhatalmazás is megvan az adatok megszerzéséhez. Kérdés, hogy mit kezdenek vele.
A napokban készül el az a nyomkövető technológia, amely az Európai Unióban egységes mobilalkalmazások kifejlesztését teszi lehetővé a fertőzésveszély kimutatására. A járvánnyal szemben sikeresen védekező ázsiai országok mindegyike segítségül hívta az információtechnológiát, és azt kiterjedt teszteléssel kombinálta.
Magyar gyártásban is készülnek mintavételi eszközök a koronavírus-fertőzés teszteléséhez. Orbán Viktor eddig a gazdaság mielőbbi újraindítását mondta a legfontosabbnak, az ahhoz szükséges tesztelésben azonban csak kullogunk a világ után.
Koronavírusosan került haza a kórházból a műtét után lábadozó beteg. A hvg360 reggeli hírösszefoglalója.
Az ismert közgazdász szerint a fiskális és a monetáris eszközökkel végzett beavatkozások világszerte megbuktak. Felidézi, hogy az 1929-33 nagy válság után is a korábbi recepteket sutba dobó gazdaságpolitika bizonyult sikeresnek, így most is valami újat kell kitalálni – néhány javaslatát vázolja is.
A teológus szerint a mai papság abban szocializálódott, hogy társadalmi ügyekbe nem szólhatott bele, így arra sem érdemes várni, hogy ők kérjenek támogatást a milliárdosoktól a járvány ellen. Azt pedig csacsiságnak tartja, hogy egykori tanítványát, Esterházy Pétert, kihagyták az alaptantervből.
Ilyen válság közepette is hasznos foglalkozni a kultúrával, s az "utódainknak példaként szolgálhat, hogy tudtunk reagálni a veszélyre". A MÜPA mellett a filmipart kormánybiztosként irányító szakember beszél a filmes segélyalapról, 100 online tálalt koncert- és előadásvideóról és arról is, hogy fogynak a jövő évi bérletek.
A Netflixnél sem számítottak rá, hogy mi válik a legnépszerűbbé a kínálatukból: egy dokumentumfilm-sorozat. A Tigrisvilág már nézettségi rekordokat dönt, elmondjuk, hogy miért. Emellett a nagy streamingszolgáltatók heti tartalmai közül is ajánlunk három alkotást.
Tényleg csak kérdem: mi az az adat, tény, változás, amelynek nyomán szigorításról, fenntartásról vagy enyhítésről döntünk?