Amerika lelkét akarta megmenteni, lábjegyzet maradt? Joe Biden öröksége
Hídként akart szolgálni a következő demokrata generáció számára Joe Biden, amikor beiktatták. Négy évvel később Donald Trump két elnöksége közé szorult hídként.
Hídként akart szolgálni a következő demokrata generáció számára Joe Biden, amikor beiktatták. Négy évvel később Donald Trump két elnöksége közé szorult hídként.
Negyedszázada óriási hullámokat vert Ausztriában és az EU-ban, hogy az osztrák kormánykoalícióba bekerült a Jörg Haider vezette szélsőjobboldali szabadságpárt. Ma már inkább aggodalommal figyelik, hogy a még szélsőségesebb párt megkerülhetetlen a helyi politikában.
Oroszország birodalomnak tartja magát, pedig nem az, mert a méret önmagában nem erő – mondja Narine Abgarjan, aki arról is beszél, hogyan változik meg Örményország a Karabah elvesztését hozó háború után.
A brutális áremelkedésről szólt az elmúlt négy év, de ahogy eltérnek az emberek vásárlási szokásai, úgy érezhettük eltérőnek az inflációt is. Kiszámoltuk, mekkora a különbség egy gyakran és egy soha nem autózó ember, egy távhővel és egy gázzal fűtő család, vagy épp egy gyerektelen és egy szülő inflációérzékelése között.
Az EU-nak nagyobb ellenálló képességet kell tanúsítania, hogy feltartóztassa a tengerentúlról érkező Trump egocentrikus nyomulását. Gusztustalan, hogy a német választási hadjáratban milyen szinten játszanak a polgárok félelmeivel. A demokratikus változást követelő szerb ifjúság a reményt jelenti egész Európa számára, és a mozgalom egyre erősebb. Témák a nemzetközi sajtóból.
Hiába csodálja Herbert Kickl a magyar miniszterelnököt, nem képes ripsz-ropsz átültetni annak politikáját – mutat rá a Die Pressében megjelent elemzésében a Duna-térséggel és Közép-Európával foglalkozó bécsi intézet magyar tudományos munkatársa.
Csökkenhetnek a fuvarköltségek a Vörös-tengeren a gázai tűzszünettel, de a vízi útvonalat fenyegető és ellenőrző jemeni hutik már eddig is nagy kárt okoztak a világgazdaságnak, a folytatás egyelőre bizonytalan.
A világ kedvenc snackje, ami olyan faék egyszerűségűnek tűnik, hogy nem is gondolnánk, valójában mennyire bonyolult a tökéletesség elérése. Elmeséljük a modern chips történetét az ókori rómaiaktól, akiknek semmi közük nem volt hozzá, Kenji López-Altig, akinek annál több. Vajon érdemes volt belefogni a házi chipskészítésbe?
Eretnek történészi látásmóddal párosul John Lukacs világnézeti konzervativizmusa, az író, esszéista, elemző lenyűgöző köteteit jelenteti meg újra a Helikon Kiadó sorozata.
Még nem biztos, hogy új Nokia született, ám ha az Apple nem akar saját okosgyűrű fejlesztésével vacakolni, akkor jobban teszi, ha felvásárolja a kategóriateremtő Oura finn gyártóját.
Csábító a kötet gazdag képanyaga is.
Bár kedvező eredményekről számolnak be a hazai turizmus szereplői, az gond, hogy az idegenforgalom továbbra is egy lábon áll – mondta a HVG-nek Kovács Balázs, a Danubius Hotels Zrt. vezérigazgatója. A szállodalánc vezetője arról is beszélt, miért vált meg a cég a Gellért Hoteltől és a Körszállótól.
Ausztrál és lett kutatók előnyt faragnának ebből abból, hogy a mindennapokban leginkább szemétként jelentkező polisztirol évszázadok alatt bomlik le: olyan tapaszt készítettek, amely elektromosságot képes termelni a szél hatására.
A magyar, a szlovák és az osztrák vezetés alapjaiban rengetheti meg az EU-t – véli Vedran Dzihic.
Letartóztatták René Benko, akit cégcsoportja monstre csődje ellenére folytatott pazarló élete juttatott hűvösre.
Trump aránytalan finanszírozásra és túlzott kínai befolyásra hivatkozva léptetné ki az USA-t az Egészségügyi Világszervezetből, ám a problémás jogi folyamathoz kevésnek tűnik egy elnöki rendelet. Az amerikai hozzájárulás Washingtonból nézve aprópénz, kiesésével mégis mindenki, még az USA is nagyot veszít. Kína előtt pedig új lehetőségek nyílhatnak.
Az öt nyelven beszélő svájci ügyvéd jó kapcsolatokat ápolt azzal az azóta eltűnt brit akadémikussal, akit Donald Trump és Oroszország összekötőjeként emlegettek.
Jó, hogy Merkel kiállt a fasiszták ellen, de lépése árthat a CDU-nak. Trumpnak az olajexportáló országok szervezetétől, az OPEC-től kellene segítséget kérnie, hogy jobb belátásra bírja Putyint. Európa leszerepel, amikor arról van szó, hogy mennyire kész szembeszállni Trumppal Grönland ügyében. Témák a nemzetközi sajtóból.
Bár a Kreml most is azt üzeni, csak akkor lesz vége az ukrajnai háborúnak, ha Kijev Oroszország minden követelését teljesíti, az ország erőforrásai kimerülőben vannak. Putyin elnök pedig csak egy dologban lehet biztos, hogy a régi-új amerikai elnök, Donald Trump esetében semmi sem biztos.
A magyar példát hozza analógiaként a New York Times vendégszerzője.