Spiegel: Az Index sorsa a magyar sajtószabadság végét jelképezi

Hogy Orbán ennyire radikálisan átalakíthatta a médiaviszonyokat, abban ludasak olyan német cégek is, mint a Springer és a Bertelsmann, mert az eltelt évek során kivonultak a sajtópiacról – mond ítéletet a német lapban megjelent cikk szerzője.

  • hvg360 hvg360
Spiegel: Az Index sorsa a magyar sajtószabadság végét jelképezi

Index-botrány

Alig néhány hónap telt el azóta, hogy az Index főszerkesztőjének kirúgása miatt felállt a szerkesztőség és új hírportál indított Telex néven, máris menesztették a helyükre kinevezett vezetőket az Index éléről. Szűk fél év alatt tehát két fordulatot is megélt Magyarország egyik vezető hírportálja - kövesse velünk az eseményeket cikksorozatunkban.

Magyarország legnépszerűbb hírportálja évek óta borsot tört az Orbán-kormány orra alá, de most móresre tanítják a szerkesztőséget, ám az ügy azt mutatja: hogy oda a média függetlensége – írja Keno Verseck a Spiegelben. Persze a magyar újságírás önállósága már jó ideje csehül állt. Nem egészen 10 éve Orbán Viktor propagandaorgánumot csináltatott a közrádióból és -tévéből. A magánkézben lévő sajtó jelentős részét egy hatalom közeli alapítványba vitték be. Az egy-két zászlóshajót, amely még meg tudta őrizni szuverenitását, vagy átállították a hivatalos vonalra, vagy szépen bezárták. Amelyiket még nem darálta be a gépezet, az anyagi gondokkal küszködik, mert nem kap sem állami, sem magánhirdetéseket – világítja meg a cikk a német olvasóknak a magyarországi sajtóhelyzetet.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.