Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az amerikai elnökválasztási kampányban célpont lett a posta, a republikánusok szerint a csalás melegágya, ha levélben voksolnak a szavazók, a demokraták pedig azt mondják, Trump már előre bűnbakot keres választási vereségéért. 100 éve az amerikaiak annyira bíztak a postában, hogy gyerekek kézbesítését is rábízták.
53 cent értékben ragasztottak csomagbélyeget a hatéves May Pierstorff kabátjára, így adták fel, és a küldeményt az amerikai posta épségben kézbesítette is a 73 mérföldre lakó nagymamának. De hát ez mese! – mondhatná egy szupertájékozott könyvmoly, és valóban: Mailing May címmel mindmáig kapható a mesekönyv.
A sztori azonban igaz történeten alapul, és nem ez volt az egyetlen eset, amikor az amerikai postai csomagküldés kezdeti éveiben gyereket postáztak. (Magán futárszolgálatok már a 19. század végén virágoztak, az állami posta 1913. január elsején vezette be a levélnél nehezebb küldemények felvételét.)
A posta is belekeveredett az amerikai kampányba
A republikánusok és a demokraták közti politikai háború újabb csatája a levélben szavazás körül zajlik, ami miatt bizonytalanság fenyeget a novemberi elnökválasztáson.
A gyermekszállítás korántsem felelőtlen túlkapás volt, hanem Jenny Lynch amerikai postatörténész szerint annak a példája, hogy a vidéki emberek mennyire megbíztak a postásokban és mennyire fontos volt a postások segítsége az eldugottabb helyeken. Ezt jelzik a feljegyzett esetek is.
Az viszont csak vicces korabeli képeslapmotívum, amikor postások csecsemővel a zsákjukban pózoltak a kamera előtt.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.