Ki volt a gazdagabb, Elon Musk vagy Dzsingisz kán?
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A keleti régióban, ahol az uniós népesség mintegy negyede él, kemény tud lenni az élet a nemi kisebbségek számára – állapítja meg a brit lap elemzése.
Az Economist mértékadó, Európával foglalkozó, Nagy Károlyról (Charlemagne) elnevezett szemlerovata arról ír, hogy Európa két fele között ismét vasfüggöny magasodik, csak ez szivárványszínű, mivel a melegek jogait tekintve továbbra is erősen megosztott a kontinens. Nyugaton az LMBT-közösség tagjai olyan kedvező feltételeket élveznek, hogy az páratlan az egész világon. Házasodhatnak, gyereket fogadhatnak örökbe, védik őket mindenféle hátrányos megkülönböztetéssel szemben. Ehhez képest keleten már korántsem ilyen rózsás a helyzet. Pl. a magyar, a lengyel és a román lakosságnak csak a fele ért egyet azzal, hogy egyenlő jogokat kell adni a melegeknek. Magyarországon a kormány olyan törvényt készít elő, amely megtiltaná az ilyen pároknak az adoptálást. Lengyelország LMBT-mentes zónákat alakít ki. A régióban, ahol az uniós népesség kb. negyede él, egyébként is kemény tud lenni az élet a nemi kisebbségek számára.
A világ valaha élt leggazdagabb emberének nevét Nyugat-Afrikán kívül szinte senki nem hallotta, de mi a helyzet a többiekkel?
A HVG információi szerint egyre több a hasonló ügy.
Talán mindenki halott már Bugyiról és Taktaharkányról, ám ezeken kívül is rengeteg érdekes nevű település van Magyarországon. Játsszon velünk!
Az 51 éves brit szakember húsz éven át dolgozott a Red Bullnál.
Kiara Lord posztolt egy szelfit.
Ez már a második alkalom.