Az Iszlám Állam a katonájának tekinti a koronavírust

A koronavírusban Allah ajándékát látó muszlim szélsőségesek újraszervezhetik magukat Irakban és máshol, mert a járvány a terrorellenes fellépést is szünetelteti.

Az Iszlám Állam a katonájának tekinti a koronavírust

Hónapokkal ezelőtt még nyüzsögtek a szövetséges és az iraki katonák a szír határ és Bagdad között nagyjából félúton lévő Ain al-Asszad légibázis parancsnoki szobájában, amely az egyik fontos központja volt az Iszlám Állam (IS) megmaradt sejtjei elleni harcban. Mára legfeljebb néhány tiszt és amerikai rádiós lézeng a teremben. Az amerikaiak Irak távoli és elhagyatott sivatagos területének már csak néhány zugát tartják megfigyelés alatt.

A koronavírus-járvány szinte a nullára csökkentette az amerikai–iraki katonai együttműködést, amely már amúgy is akadozott azóta, hogy Kászim Szulejmáni iráni katonai parancsnokot és iraki helyettesét, Abu Mahdi al-Muhandiszt január elején az amerikaiak kilőtték a bagdadi reptér mellett. Az Irakban maradt mintegy ötezer amerikai katonát a végekről visszavonták néhány jobban őrzött támaszpontra.

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Pride után: megpróbálják-e börtönbe küldeni Karácsony Gergelyt?

Nem csak a Pride-felvonulás előtt volt erősen kusza a jogi helyzet, a demonstráció után is egymást érik a kérdések. Ha az utolsó pillanatig bírsággal riogatták a résztvevőket, akkor mi, miért és kinek az utasítására változott a menet napjára? Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.