A Pride volt az Orbán-rendszer temetési menete
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
Teljes konzervatív fordulat várható Iránban a keményvonalas Ebrahim Raiszi elnökké választásával. A soha nem látott szavazói érdektelenség azonban nem sok jót ígér a teokratikus állam számára.
Az iráni elnököknek – egy kivétellel – eddig nem sok szerencséjük volt. Az iszlám köztársaság első elnökét megölték, a második száműzetésbe kényszerült, a negyedik, ötödik és hatodik kegyvesztett lett, és valószínűleg hasonló sors vár a most távozó hetedikre, Hasszán Rohanira is. Az egyetlen kivétel Ali Khamenei legfőbb politikai és vallási vezető, aki Irán harmadik elnöke volt, és abból a pozícióból került a teokratikus rendszer csúcsára.
A múlt pénteken a voksok 62 százalékával elnökké választott Ebrahim Raiszi is talán a kivételeket erősítheti majd, hiszen a konzervatív mullah Khamenei hű követője, akit maga a legfőbb vallási vezető szemelt ki az elnöki posztra.
A rendszerváltás idejének hangulatát lehetett érezni abban a tömegben, ahol a legtöbben legfeljebb gyerekek voltak akkoriban.
A tömeg emberekből áll – őket mutatjuk meg külön-külön és együtt a HVG fotósainak szemével.
Hatalmas. Ez minden idők legnagyobb Pride felvonulása. Ha nem hiszi, nézze meg a videókat.
Beszédek a 30. Budapest Pride-on.
A hatalom melegellenes politikája minden eddiginél több ellenzékit vitt ki az utcára – fogalmazott a Die Zeit tudósítójának egy Budapest Pride-résztvevő.
A Tisza Párt és a fővárosi csőd sem maradt ki.
A Tisza elnöke szerint látszatpolitizálás folyik trükkök százaival és hazugságokkal.
Szerinte a kérdés csak az, ki akarja-e tenni annak a gyerekeit, amit az elmúlt tíz évben ő is átélt.
Közéjük Charles Leclerc fért be.