Irán visszalőtt: Az amerikaiak katari bázisát érte rakétatámadás
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Mindkét oldalról áramlanak a fegyverek az ukrán–orosz határ térségébe, a két fél egymást vádolja a 2014-ben kirobbant válság forróvá tételével. Az újabb háború veszélye akkor nőtt meg, amikor a Nyugat és Oroszország viszonya mélypontra hűlt.
„Nemcsak a szeparatisták által megszállt kelet-ukrajnai területeken, hanem
az egész ukrán–orosz határszakaszon olyan a helyzet, mint a 2014–2016-os háború idején volt,
amikor az orosz hadsereg több körzetben, például Debalcevénél vagy Ilovajszknál Ukrajna területén indított támadást. Ukrajnának fel kell készülnie egy Oroszországgal vívott háborúra. Remélem, legalább a hadsereg készen áll, mert Ukrajnában mindenki a húsvéttal van elfoglalva, és úgy tűnik, senki sem gondolja, hogy valós a háborús veszély” – mondta a HVG-nek Dmitro Tuzsanszkij ukrán politológus.
Biden szankciókat jelentett be Oroszország ellen, a Kreml behívatta az amerikai nagykövetet
Régóta nem tapasztalt feszültség alakult ki Ukrajna és Oroszország határán: ismét gyakorivá váltak a tűzpárbajok az ukrán kormányerőket és a Moszkva-párti szakadárokat elválasztó frontvonalon, a határ orosz oldalán pedig az orosz hadsereg egyre több katonát von össze. A helyzetet súlyosbítja, hogy Ukrajna a NATO-val közös hadgyakorlatra készül, ami igencsak nyugtalanítja Moszkvát.
Tuzsanszkij úgy véli, az orosz–ukrán határon, valamint az Ukrajnától 2014-ben elcsatolt Krímben hetek óta tartó orosz csapatösszevonás – melynek során már több ezer katona, valamint jelentős mennyiségű harcjármű és egyéb fegyver érkezett a térségbe – csak a „nagy orosz geopolitikai játék” egyik eleme. Brit források szerint
a harckocsikon kívül ballisztikus rakéták kilövésére alkalmas eszközöket is a határ közelébe vezényeltek,
a Krímben pedig partra szálláshoz használható hajók jelentek meg. „A másik frontvonal az Északi-sark környéke, ahol ugyancsak látványosan megnőtt az orosz aktivitás. Úgy tűnik, Vlagyimir Putyin orosz államfő tesztelni akarja Joe Bident, miután az amerikai elnök egy nyilatkozatában legyilkosozta” – magyarázta Tuzsanszkij.
Teherán kommunikációjából az olvasható ki, hogy szeretnék az ellenségeskedést ennyiben hagyni.
Bár a támadás meglepte a világot, voltak jól látható előjelei annak, hogy mire készül az Egyesült Államok.
Az elnökkel egyszer az irodájában, egyszer pedig Lengyelországban próbáltak végezni.
Új idegenrendészeti eljárás indul.
Orbán korábban azt mondta, ez tüdőn lőné a gazdaságot.
Karácsony Gergely ismét felhívta a figyelmet arra: önkormányzati rendezvényről van szó.
Július elején újabb hullámra lehet számítani.
A Cargolux három Boeing 747-ese közvetlenül az iráni légtér előtt tűnt el a nyomkövető rendszerekből, és azóta sem tudni, hol vannak.