Mindenki tudja, hogy manipulatív a Fidesz módszere, de akkor mire jó a Voks 2025?
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Jövőre nehéz lenne növekedést tervezni, a költségvetés hiányát tovább duzzasztja az extra gázvásárlás, az infláció húsz százalék körül tetőzik, a magyar gazdaság felettébb sérülékeny – ismerte el Varga Mihály pénzügyminiszter a közgazdászok idei vándorgyűlésén.
Megvédjük a családokat, a munkahelyeket, az energiaellátást; maradnak az árstopok, a kamatstop, a rezsicsökkentés; már 4,7 millióan dolgoznak, eredményes a válságkezelés – ez a sikercunami fogadja az olvasót, ha tekintete véletlenül a kormany.hu nyitóoldalára téved. Bár nem tudni, miért nézegetné azt bárki, hacsak nem vágyik primitív propagandára. A honlapon érdemi elemzés, értékelés évek óta legfeljebb jól elrejtve jelenik meg.
„A kormány a háborús válságban is megőrzi Magyarország stabilitását” – büszkélkedett közleményében a Pénzügyminisztérium is, ekképp foglalva össze Varga Mihálynak a Magyar Közgazdasági Társaság vándorgyűlésén tartott előadását, holott ő, egyebek mellett, a magyar gazdaság sérülékenységét is fejtegette. Az pedig kifejezetten tiszteletet érdemlő teljesítmény tőle, hogy mindvégig mellőzte a kormányzati körökben kötelező „háborús infláció” kifejezést / szókapcsolatot.
A nemzeti konzultációk soha nem vonják be érdemben az embereket semmilyen döntés-előkészítésbe.
Az Ügyvédkör elnökét és egy volt belügyminisztert kérdeztünk.
Ma egy éve szűnt meg a kötelező akciózás, a kormány azonban nem tudta elengedni.
Visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között.
Még mindig téma a szombati budapesti Pride a világsajtóban.
A szakértő szerint Európa vezetői végre ráébredtek a geopolitikai veszélyekre.