Az ukránok mentenék a Dunaferrt, a kormány nem száll be

Krízishelyzetben kér állami mentőövet a Dunaferr, miközben illegitim menedzsmentje százmilliókat osztogat.

Az ukránok mentenék a Dunaferrt, a kormány nem száll be

Közel egymillió dollárért és járulékaiért rendelt el végrehajtást a minap a Székesfehérvári Törvényszék az ISD Dunaferr Zrt.-vel szemben. A magyar nehézipar hagyományos fellegvárát egy tevékenység nélküli, minimális tőkéjű fiókvállalat, a szingapúri Sibuglemet Trading Pte. Ltd. sanyargatja így. Csak látszólag kispályás ő, a hátterében ugyanis az orosz Sibuglemet Group áll, amelyet pár éve Moszkva fejlesztési bankja, a Vnyesekonombank akvirált.

Sokszoros áttétellel, a ciprusi Steelhold Ltd.-n keresztül e pénzintézet a Dunaferr többségi tulajdonosa is, míg kisebbségben ukrán acélipari vállalkozók állnak, köztük például a volt donyecki kormányzó, Szergej Taruta. A moszkvai bank a háború kitöréséig nem tett semmit a csődközelbe jutott magyar acélmű rendbetételéért, ma pedig már nem is tehetne, mivel szankciók sújtják.

A jelek szerint azért viszont nagyon is tesz, hogy amíg lehet, pénzt szivattyúzzon ki belőle, noha ezt szintén tiltják a szankciók. Utóbbiak megkerülését célozhatja a szingapúri szereplő színre lépése.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.