Ugró békaként váltanak pártot a politikusok Malajziában
A börtönt is megjárt Anwar Ibrahim küzdelmes karrier után ülhetett Malajzia kormányfői székébe, miután az országban először választottak döntésképtelen parlamentet.
A miniszteri posztoktól a tüntetések vezetésén át a magánzárkáig terjedő, jó négy évtizednyi politizálás után állhatott Malajzia élére Anwar Ibrahim, aki eltökélt, hogy végrehajtsa reformjait. Így amikor azt kérdezték tőle, mikor indítja útjára a változtatásokat, azt mondta: megtanult várni. Különben is, anyja és annak két testvére is sokáig élt, amúgy ma már többen megérik a századik születésnapjukat, így neki sincs oka aggodalomra – tette hozzá a kormányfőként decemberben hivatalba lépett, 75 éves Anwar, akinek talán országa legsúlyosabb politikai válságán kellene úrrá lennie.
Ilyen egy 1350 milliárd forintos csalás utóélete
A világ legnagyobb korrupciós botránya - így harangozta be Malajzia egykori miniszterelnökének perét az ügyész. Legkevesebb 4,5 milliárd dollár tűnt el az állami fejlesztési alapból, melyből a Wall Street farkasa című filmet is forgatták. Kilenc évig volt Malajzia miniszterelnöke Nadzsib Razak, aki úgy használta az állami pénzeket, mint a sajátját.
A jelenlegi patthelyzetet az okozta, hogy a tavaly novemberben tartott választáson
a három nagy pártszövetség közül egyik sem kapott abszolút többséget, ami még soha nem fordult elő az ázsiai országban.
Anwar baloldali tömörülése, a reformelkötelezett és az ország színes etnikai összetételét tükröző Pakatan Harapan (Remény Szövetsége) 112 mandátummal az első lett, de ez kevés a kormányzó többséghez a 222 fős alsóházban.