Nemzetközi lapszemle: Veszélyes az ukrán tavaszi offenzíva körüli felhajtás

Putyin B tervének célja az A terv kudarcának elleplezése. A történelem fintora lenne Ausztria orbanizálódása. A Nyugat téved, ha azt gondolja, hogy az új rend a demokráciák és a tekintélyuralmak csatáját jelenti. Kémkedéssel vádolnak amerikai cégeket Kínában. Válogatás világlapok írásaiból.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Veszélyes az ukrán tavaszi offenzíva körüli felhajtás

Háború Ukrajnában

Több mint három éve tart már az orosz-ukrán háború. A frontvonalak mára lényegében befagytak, a konfliktus mégis eszkalálódni látszik, ahogy a háborús felek igyekszenek minél több szövetségest és fegyvert szerezni, illetve több országot bevonni a konfliktusba. De vajon mi lesz döntő: a fegyverszállítmányok, a szankciók, vagy esetleg a béketárgyalások? Meddig tartanak ki az ukránok és meddig tűri az orosz társadalom a veszteségeket? Cikksorozatunkban ezekre a kérdésekre is igyekszünk válaszolni.

Financial Times: Oroszország nem szigetelődött el a világ nagy részétől

A korábbi finn konzervatív miniszterelnök arra figyelmeztet, hogy a Nyugatnak tanulnia kell a saját hibáiból, ha formálni akarja az új világrendet. Alexander Stubb, aki annak idején többször is határozottan kiállt az Európai Néppártban a Fidesz kizárásáért, tévedésnek tartja azt a nyugati véleményt, miszerint a világ egységesen támogatja Ukrajnát.

Hiszen csak nagyjából 40 ország csatlakozott a szankciókhoz, Afrikából és Latin-Amerikából azonban egy sem, és Ázsiából is csupán kettő. Vagyis Oroszország egyáltalán nem szigetelődött el a világ nagy részétől. Az új nemzetközi rendet a globális Nyugat, Kelet és Dél viszonya fogja meghatározni.