Nemzetközi lapszemle: Trump csak a republikánusok között vezet, az összlakosságban Biden pariban van

Nem hozta meg a várt eredményt a fő politikai áramlatok elzárkózása a szélsőjobbtól. Kimerülés határán az ukrán hadsereg, Zelenszkij kétfrontos harcot vív, a hátországban a korrupcióval hadakozik. A tervezett szaúdi-izraeli megállapodás pusztán illúzió? Válogatás a világsajtó írásaiból.

  • hvg360 hvg360
Nemzetközi lapszemle: Trump csak a republikánusok között vezet, az összlakosságban Biden pariban van
Economist

A felszínen úgy jelenik meg, hogy Ukrajna visszaszerzi a kezdeményezést a korrupció elleni harcban. Előbb Olekszij Reznyikov védelmi minisztert menesztették pénzügyi visszaélések gyanújával, majd az elnök volt nagy támogatóját állították bíróság elé, mivel alapos a gyanú, hogy Ihor Kolomojszkij csalt és pénzt mosott. Ám vannak kérdőjelek mindkét lépés időzítése és természete ügyében.

Bennfentesek szerint a miniszternek nem volt köze egyik gyanús ügylethez sem, viszont rosszul kezelte a botrányt. Még újságírókkal is vitába keveredett, ezért helyzete tarthatatlanná vált. Az utód, a tatár Rüstem Umerov sötét ló. A színfalak mögött fontos szerepet játszott minden fontos döntésben, kezdve a gabonaügylettől, egészen a fegyverszállítási megállapodások sokkal kevésbé átlátható világáig.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?