Hét tanulmány tanulságai: egy „köszönöm” valóban csodákra képes, de ennél azért bonyolultabb a kérdés
Nem egyforma a hála kifejezése a kultúrákban és a közeli, illetve távoli kapcsolatokban. Ezeket a sajátosságokat vizsgálta egy amerikai kutatás.
Nem egyforma a hála kifejezése a kultúrákban és a közeli, illetve távoli kapcsolatokban. Ezeket a sajátosságokat vizsgálta egy amerikai kutatás.
Mennyire átlátható és a nyilvánosság számára hozzáférhető a parlamenti döntéshozatal a világ különböző részein? Cikkünkben nemzeti parlamentek munkáját hasonlítjuk össze: milyen és mennyit adatot tesznek közzé, mennyire könnyű azokat megtalálni. Például végig kell-e nézni egy adott információ megszerzéséhez a maratoni élő közvetítéseket vagy elolvasni több száz oldalnyi jegyzőkönyvet?
Január huszonharmadikán országszerte tömegesen evakuáltak diákokat magyar iskolákból bombariadó miatt. Ezt újabb fenyegetések követték, de robbanószert szerencsére sehol sem találtak. De mi történne akkor, ha előadás közben kellene menekülni? Lehet-e fontosabb a rántott hús vagy egy jó Instagram-sztori a testi épségünknél?
Egy légügyi tanácsadó került az élére.
Először adják ki eredeti formájában az Auschwitzot is megjárt Galló Olga lágernaplóját, a Tíz hónap Babilont. Az írás a szocialista cenzúra áldozata lett, 1978-ban csak magánkiadásban jelenhetett meg a napló megcsonkított változata. A szerző unokája, Fullajtár Andrea főszereplésével színdarab is készült a műből, amit az auschwitzi haláltábor felszabadításának 80. évfordulóján mutatnak be.
Az Európai Bizottság felkapta az uniós szintű villanyautó-támogatás bevezetésének gondolatát. Az elképzelés jó, de az úton sok a kátyú és az elágazás.
Királycsináló, kiszámíthatatlan, rejtélyes – mondják Tayyip Erdogan elnök ultranacionalista megmentőjére, Devlet Bahcelire, aki békét akar a kurdokkal.