Fellebbezni nem lehet: a Maduro-pártinak tartott legfelsőbb bíróság dönt arról, hogy csalt-e az elnök a választáson
Pattanásig feszült a helyzet Venezuelában, miután Nicolás Madurót nemcsak az ellenlábasai vádolják csalással, de egyre több ország is az ellenzéki jelöltet ismeri el az elnökválasztás győzteseként.
Vass Péter
Börtönnel fenyegeti az ellenzék vezetőit, bebörtönzi a tüntetőket és blokkolja a közösségi médiát Venezuelában Nicolás Maduro államfő, aki győztesnek nyilvánította magát a minapi elnökválasztáson. A hivatalos eredmény miatt kitört – legalább tucatnyi halottat is követelő – tüntetések változatlan hevességgel és egyre nagyobb tömegeket megmozgatva zajlanak. A 2013 óta hatalmon lévő baloldali populista Madurót az embereivel feltöltött választási bizottság már a számolás vége előtt győztesnek hozta ki, mondván, ő kapta a voksok 52 százalékát, míg ellenfele, Edmundo González mindössze 43 százalékot szerzett.
Az elnök arról beszélt, hogy ezúttal nem fognak kegyelmezni a tüntetőknek.
Az ellenzék a jegyzőkönyvek 81 százalékát tudta átvizsgálni, aminek alapján
szerintük González a voksok 67 százalékát megszerezte, Maduro mindössze 30 százalékot kapott.
Külföldön is elítélték az államfő „számolását”, az USA és több latin-amerikai ország elismerte Gonzálezt a voksolás győztesének, az EU nem fogadja el a „hivatalos” adatokat, de még Ferenc pápa is arra szólított fel, hogy az „igazságnak megfelelő” eredményt hirdessenek ki.
Régóta határérték felett mozgott az összkoleszterinszintem, és egy nap eljött az a pont, amikor úgy éreztem, harmincasként változtatnom kell az életemen ahhoz, hogy idős koromban is egészséges maradjak. Így sikerült megtennem az első lépéseket.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”