Viszlát, Google? Egyre többen keresnek és találnak máshol
„Barátod a Google” – szokták mondani arra, aki egy, az interneten pár másodperc alatt fellelhető információ után kérdezősködik. De lehet, hogy már nem sokáig.
„Barátod a Google” – szokták mondani arra, aki egy, az interneten pár másodperc alatt fellelhető információ után kérdezősködik. De lehet, hogy már nem sokáig.
A magyarérettségi legjobbja egy egyházi iskola lett. A kompetenciamérésben a szövegértés eredményei néhány iskolánál nagyon nem állíthatók párhuzamba a magyarérettségik eredményeivel. Újabb részeredmények a Középiskolai rangsor 2025-ből.
Az Unió döntésképtelen, Orbán Viktor jelentős súlyhoz jut – elemez a Die Welt. Napjainkban a populizmus fenyegeti a demokráciát, de le lehet győzni – foglal állás a Washington Post. Az Economist Kamala Harrisre szavazna az amerikai elnökválasztáson. Nemzetközi lapszemle.
A puszta élvezeten és a társas rend fenntartásán túl a pletyka valaha a túlélés eszköze is volt, nem csoda, hogy a tudomány több ága is vizsgálja a közösségre gyakorolt pozitív hatását. De miért élvezzük annyira, ha mások háta mögött mesélhetünk velük kapcsolatos sztorikat, és igaz-e, hogy a nők többet pletykálnak?
A sorozatgyilkos Rodney Alcala éveken át szabadon ölt, pedig számos rendőrségi bejelentés érkezett róla. Tévéshow-ban is szerepelt, saját nevén. Hogy volt ez lehetséges? – erre keresi a választ a Netflix filmje.
Nem épp a jellem bajnokaként ábrázolja Bertolt Brechtnek az Örkény Színházban most bemutatott, Galilei élete című darabja a tudóst, aki többre értékelte a ropogós kacsasültet, mint saját tudományos igazságát. De hogy a legendákból mi igaz, azt elmondja Kutrovátz Gábor filozófus.