Teljes egészében a trafikkoncessziók királyáé lesz az egyetlen magyar tulajdonú dohánygyár
Kivásárolja társtulajdonosait a hódmezővásárhelyi Sánta család harmadik generációja a magyar kézben lévő egyetlen dohánygyárból.
Kivásárolja társtulajdonosait a hódmezővásárhelyi Sánta család harmadik generációja a magyar kézben lévő egyetlen dohánygyárból.
Amikor a kerületben zajló óvodabezárások idején egy fideszes óvónő azért imádkozik a templomban, hogy ne menjek oda beszélgetni, az kemény – mondott egy példát Molnár Áron a HVG Címlapsztori legutóbbi rendezvényén arra, hogy milyen élményeket hozott számára az elmúlt éveit meghatározó közéleti buzgalom. De vajon az elért eredmények dacára miért vetett véget a noÁr mozgalomnak? Mit gondol arról, amikor nemcsak a kormánypropaganda, hanem Azahriah, Krúbi vagy Puzsér Róbert is beleáll, hogyan olvasott be Németh Szilárdnak a Hadik forgatásán, és irigykedik-e Nagy Ervinre, amiért nem ő áll helyette Magyar Péter oldalán?
Szinte statisztikai kalandtúrára van szükség, ha meg akarjuk érteni, milyen hatások alakítják a legnagyobb vállalatok profitját. A leglátványosabb lökések mindenesetre külföldről érkeznek, és egyáltalán nem csupán az energiaárak viharos hullámzása formájában.
Lesújtó képet festett a magyarok mozgási szokásairól egy európai felmérés. Nem érdemes ezt elintézni annyival, hogy a problémának csak a lustaság az oka. Cikksorozatunkban egy orvossal, egy egészségpszichológussal és egy edzővel járjuk körbe, miért is olyan nehéz rávenni magunkat a mozgásra, hol és miért veszítjük el vele a kapcsolatot, és mégis mit érdemes átgondolnunk ahhoz, hogy ne csak szükséges rosszként tekintsünk rá. Első rész.
A kriptovaluta-lobbi fellélegezhet, a tudósok aggódnak, az óriás techcégek igyekeznek biztosra menni – Trump megválasztása a nagypolitikán túl is komoly változásokat hozhat.
Rövid távon a közel-keleti események rángatják a kőolaj árát, de hosszabb távon csökkenő keresletet jósolnak, miközben a kínálat bővül. Vajon meddig mehet fel a nyersolaj jegyzése, ha az izraeli–iráni szembenállás teljes háborúvá fajul, vagy akár „csak” megakad a szállítás a Perzsa-öbölben?
Ijesztően megszaporodtak az ámokfutók által elkövetett gyilkosságok Kínában, idén már többet követtek el, mint az elmúlt évtizedben összesen. Az elkövetők döntő többsége olyan, magát áldozatnak tekintő személy, aki vélt vagy valós sérelmei miatt a társadalmon, vadidegen embereken akar bosszút állni. A helyzetet bonyolítja, hogy az egyébként biztonságos országban a hatalmi cenzúra nem engedi a társadalom mentális állapotáról folyó párbeszéd megindítását.