Abu-Dzabi érdeklődik a Magyarországról Lázárék által kiengedett, rejtélyes múltú Klimt-kép iránt
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Mi jöhet a francia kormány megbuktatása után? Mi vár Grúziára? Miért tartják minden idők legrosszabb EU-elnökségének a magyart? Válogatásunk a világlapok írásaiból.
Tanácsadóhoz fordult a péti Nitrogénművek több hitelezője, mert nem biztos, hogy vissza tudják kapni a pénzüket a műtrágya gyártó cég jövő májusban lejáró, 200 millió eurós kötvénye után. A Hogan Lovells ügyvédi irodát kérték fel, mivel a kölcsönfelvevő nehéz helyzetben van, részben a földgáz megdrágulása, részben az olcsó orosz konkurencia folytán. Emellett meg kell küzdenie a széndioxid kibocsátásra kivetett adóval is.
Hitelminősítők egyre valószínűbbnek tartják, hogy átütemezik a tartozást, mivel a társaságnak készpénzgondjai vannak, ugyanakkor nincs terve az adósság visszafizetésére. A Standard and Poor’s azt jelentette a héten, hogy a Nitrogénműveknek nincs elegendő forrása a kölcsön kiegyenlítésére.
Bige Zoltán stratégiai igazgató, a tulajdonos fia azt közölte, hogy új hitelt kívánnak felvenni, erről hamarosan tájékoztatják az érintetteket. A törlesztés elhalasztásában viszont nem gondolkodnak.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.
Kényes téma lett a kormány számára, hogy mennyit költenek adófizetői pénzekből a védett személyek hivatalos külföldi útjaira.
4,6 százalékra gyorsult az infláció. Legnagyobb mértékben a háztartási energia, azon belül a vezetékes gáz drágult.
Alsó hangon hatmillió forintot viselt magán.
Új eszközöket kaphat a rendőrség a rendzavarók távoltartására.
A politikus azt mondja, ők nem elemezgetni akarják a politikát, hanem értékek mentén építenének közösséget.