Új biciklis forradalom Magyarországon: az e-bringák megnyitották az utat az idősebbek előtt

Sorra dőltek meg az elmúlt években a biciklis rekordok Magyarországon: egyre többen és egyre többet kerekeznek, legyen szó munkába járásról vagy szabadidős programról. Az elektromos bringák terjedésével már az életkor sem (akkora) akadály, ami a kerékpárhasználók korösszetételén is meglátszik. Budapesten egyszerre van „autósüldözés” és elégtelen infrastruktúra, közben az a cél, hogy a következő öt évben robbanásszerűen növekedjen a biciklivel járók aránya.

Új biciklis forradalom Magyarországon: az e-bringák megnyitották az utat az idősebbek előtt

Maguktól ezek sem mennek, de a biciklizés különösebb erőfeszítés – és leizzadás – nélküli élményét kínálják használóiknak az elektromos kerékpárok. Aki járt az utóbbi években Nyugat-Európában, maga is megtapasztalhatta, hogy a gyorsan terjedő elektromos kétkerekűeknek is köszönhetően egyre többen pattannak nyeregbe: a turisták által kedvelt, természetközeli helyeken megszokottá vált az idősebbek alkotta csoportokból álló bringázók látványa.

A hagyományos – rásegítés nélküli – kerékpározás életkori és fizikai korlátainak lebontása Magyarországon is hozzájárult ahhoz, hogy itthon is szemmel látható arányt képviselnek már a biciklivel munkába járók vagy túrázók között az 50 év felettiek, sőt a 60 pluszosok.

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Tíz évbe telt, mire rájöttünk, hogyan lehet tökéletes a bécsi szelet – Wolfgang Puck és fia a HVG-nek

Budapesten is kitart a jó minőség mellett Wolfgang Puck és fia, Byron Lazaroff-Puck – deklaráltan meg is kérik az árát. A világ egyik legismertebb séfje ma is töretlenül aktív a globális étteremhálózatának ügyeiben, de a Spago éttermeket már fiára bízza. Apát és fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.