Miként jött az ötlet, hogy Ausztriából hívja meg Budapestre Donald Trump Jr.-t?
Miután magyarul ír nekem, ezért gondolhatja, hogy Magyarországon született emberként erős kötődésem és érzelmeim vannak Magyarország iránt. Épp a Magyarország iránti tisztelet volt az egyik közös pont Trump úr és énközöttem. Elkötelezett transzatlantiként és a gazdasági párbeszéd iránt érdeklődő vállalkozóként megragadtam az alkalmat, hogy házigazdája legyek ennek a rendezvénynek Budapesten. Véleményem szerint fontos ezekben a politikailag és gazdaságilag változékony időkben olyan platformok létrehozása, amelyek lehetővé teszik a különböző nézőpontok cseréjét, politikai véleménytől, irányultságtól függetlenül.
Orbán Viktor és Tiborcz István is profitált már Európa egyik nagy építőipari vállalata, a Strabag döntéseiből. Donald Trump fiát egy olyan üzletember invitálta Budapestre, akit a Strabag főtulajdonosának családi alapítványában foglalkoztatnak. Hogyan tolták osztrák vállalatok Orbán szekerét az ideológiai különbségek ellenére is?
Hogyan kell elképzelni egy ilyet, milyen csatornákon tudja felvenni egy közép-európai üzletember a kapcsolatot az amerikai elnök fiával?
Évtizedes, közmegegyezésen alapuló kollektív politikai hazugságot törvényesített az Országgyűlés kormánypárti többsége azzal, hogy gyorsított eljárásban elfogadta néhány KDNP-s politikus semmiből felbukkant ötletét a kampányköltések felső korlátjának eltörlésére. A módosítás mögött többféle politikai szándék is felsejlik.