Zseniális videó: így lesz egy öreg hídból lemezjátszó
Az újrahasznosítás korában igazi bomba ötlet így felhasználni egy lebontott híd régi elemeit.
hvg.hu
Egy acélszerkezetes híd bizony komoly karbantartást igényel, mert sokféle módon próbálják meg megóvni az acélt attól, hogy kikezdje az idő vasfoga, egyszer csak eljön az idő, amikor ki kell cserélni az elemeket. Ilyenkor azonban nem arról van szó, hogy csak úgy hanyagul kidobnák a vasat, igyekeznek azt minél nagyobb mértékben hasznosítani.
Mivel az utóbbi időben ismét kezdenek divatba jönni a lemezjátszók, minek másnak is olvaszthatnák be a fémet, mint lemezjátszónak?
Az acélt körülbelül 1700 fokosra hevítik, majd a megfelelő öntőformába öntik ki. Kis idő elteltével az öntőformát összetörik, majd a kihűlt anyagot magas nyomáson lecsiszoltatják egy géppel. Ezek után már csak a megfelelő részek összeillesztéséhez kell kifúrni a foglalatot, összerakni a gépet és véget is ér az újrahasznosítási művelet.
Hová tűnt a 45 éves múltra visszatekintő Magyar Formatervezési Díj, és mi lett a hazai innovációt bemutató magas színvonalú kiállítással? Amióta a Magyar Formatervezési Tanácsot a Jakab Zsófia vezette divatügynökség alá szervezte a kormány, a designból „kreatívipar” lett, és csak a nagyratörő víziók maradtak.
„Mindent megtettetek, hogy ártsatok a fiataloknak. Hoffmann Rózsától Balog Zoltánon át odáig, hogy bekúrtátok inkább az egész oktatást a rendőrség alá, mert más tervetek nem is volt, mint hogy kuss legyen.”
„Bárhová megy is az ember, önmagától nem tud megszabadulni” – írja családja náci múltjáról szóló Drága bácsikám című könyvében az írónő, Hermann Göring családjának leszármazottja.