Hétköznapi kíváncsiság: mi van, ha menet közben kidobjuk az autó távirányítós kulcsát?

A klasszikus slusszkulcs egyre kevésbé létezik önmagában, egyre inkább elterjednek a kényelmi célokat szolgáló – kulcs nélküli bejutást, zárást és indítást szolgáló – rendszerek. Valóban kényelmesek sokszor, de számtalan furcsaságuk is van.

  • hvg.hu hvg.hu
Hétköznapi kíváncsiság: mi van, ha menet közben kidobjuk az autó távirányítós kulcsát?

Mivel őszintén szólva elég nagy butaságnak tűnik menet közben valamilyen módon elhagyni a kocsikulcsot, mégis izgatja az ember fantáziáját, mi történne ilyenkor. Egy autós csapat feltérképezte a lehetséges helyzeteket.

Fogtak egy Ford Mondeót – ami Amerikában Fusion – és menet közben kidobták a távirányítós kulcsát. Két forgatókönyvet képzel el az ember ilyenkor, az egyik, hogy azonnal megbénul a kocsi. Ez nyilván nem célszerű semmilyen szempontból, a forgalom biztonsága fontosabb a jármű tényleges tulajdonviszonyainál. Lényegében az történik, hogy a következő sofőrajtó nyitásig és zárásig nem reagál a kocsi a kulcs hiányára, utána viszont már kérni fogja az indításhoz. Az mindenesetre furcsa, hogy a kulcs hiányára nem is figyelmeztet a rendszer menet közben.

A másik eset, amit kipróbáltak, hogy beindított, de még álló helyzetben dobják ki a kulcsot – kb. ha mondjuk, kinyitjuk a kertkaput és jár az autó motorja, kiesik a kulcsunk és visszaülünk, vagy ne adj isten úgy viszik el a kocsit, hogy kirángatnak a kocsiból, a zsebünkben lévő kulccsal együtt – ez esetben is elindul az autó, viszont legalább jelzi azonnal rendszer, hogy nincs meg a kulcs, de itt is szabadon közlekedhet a jármű a következő motorleállításig.

Azt érdemes megjegyezni, hogy sok eltérés lehetséges az egyes gyártók saját rendszereinél, hogyan reagálnak az ilyen kulcshiányos helyzetekre.

Az Autovlog egy korább videóját is érdemes megnézni, amikor azt próbálták ki, mi van, ha menet közben megnyomjuk a Start gombot.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?