Még egy sima koccanás is közel 400 ezer forintba kerül mostanság

Nagyjából megegyezik a kötelezőre kifizetett károk átlagos összege és a casco után fizetett átlagos összeg.

  • hvg.hu hvg.hu
Még egy sima koccanás is közel 400 ezer forintba kerül mostanság

A téli hónapokban január végéig több mint 9 ezer autóbiztosításokhoz (kötelező gépjármű-felelősségbiztosítás és casco) köthető kárbejelentés érkezett, ami stagnálást jelent éves szinten, derült ki a K&H bank friss biztosítási felméréséből, amelyet a Világgazdaság ismertetett.

2018. november eleje és 2019. január vége között összesen több mint 9 ezer kötelező gépjármű-felelősségbiztosításhoz (kgfb) és cascóhoz köthető kárt jelentettek be az autósok, ami stagnálást jelent az egy évvel korábbi három hónapos időszakhoz képest. A kgfb-s baleseteknél az átlagos kárösszeg meghaladta a 367 ezer forintot, a cascós károknál pedig több mint 400 ezer forintot tett ki.

MTI / Mihádák Zoltán

A K&H kutatásából az is kiderül, hogy a magyar autósok leginkább a telefonhasználatra és a sebességkorlátozásra vonatkozó szabályokat hágják át, a sofőrök 84 és 78 százaléka nem tartja be ezeket. Az előzésre vonatkozó szabályokat az autósok 64 százaléka, a kanyarodásra vonatkozóakat pedig 46 százalékuk hagyja figyelmen kívül.

A hivatalos rendőrségi adatok szerint a múlt év első tizenegy hónapjában 15 594 személyi sérüléssel járó közlekedési baleset történt, ez pedig közel 4 százalékos növekedésnek felel meg. A balesetek 30 százaléka a gyorshajtásra vezethető vissza, 25 százalékukért az elsőbbségi szabályok megszegése felelt, a balesetek 17 százalékánál pedig a kanyarodási szabályokat nem tartották be az autósok.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?

vélemény

Parászka Boróka: A rezsimbontás receptje

Ma Magyarországon nem látszik az alagút vége. Egyelőre ott tartunk, hogy el kell hinnie az ország határain belül és kívül élőknek, hogy lehetséges a megtisztulás, és mindenkinek lehet helye, feladata ebben.