Mellár Tamás: Bezárult a kör, csapdában a magyar gazdaság
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
Hatalmas különbségek mutatkoznak az egyes országok között.
A tömegközlekedési árak általában az adott ország életszínvonalához vannak igazítva, de így is markáns hatalmas különbségek mutatkoznak az egyes országok között – írja az Airportal.hu, idézve Taxi2Airport nevű utazási ezzel kapcsolatos felmérését.
A kutatásban arra voltak kíváncsiak, mely városokban a legolcsóbb, illetve a legdrágább egy tömegközlekedési jegy. Ehhez 80 nagyváros tömegközlekedési árait vizsgálták.
Az adatok alapján azt látni, hogy Afrikában a legolcsóbb a tömegközlekedés, ott mindössze 0,28 euróba, vagyis kb. 94 forintba kerül egy menetjegy. Dél-Amerikában ennél valamivel drágábban, 0,75 euróért lehet tömegközlekedni, Ausztráliában és Új-Zélandon viszont lényegesen többet, 2,74 eurót (azaz kb. 915 forintot) kell fizetni a jegyekért. A jegyek Koppenhágában a legdrágábbak, ott az egyirányú jegy akár 13,90(!) euróba, kb. 4700 forintba is kerülhet.
A kutatás Európa nagyvárosait is vizsgálta, és az jött ki, hogy ezeknél 2,74 eurós átlagárral lehet számolni. A lap úgy összegez: a budapesti 350 forintos vonaljegy így jóval az átlag alatt van.
Elég megnézni a 2025-ös év első negyedéves számait és láthatjuk, nincs semmi túlzás ebben az értékelésben.
A kormányfő Diogo Jotáról, Lázár Jánosról és a Tisza Pártról is beszélt egy videós interjúban, meg arról, hogy a felesége szólt neki: ne engedjen be egy migránst sem.
Az Amerika Párt megalapítását az elnöktől elhidegült topmilliárdos az X-en szavaztatta meg a követőivel.
David Zucker, a Naked Gun rendezője biztosan nem nézi meg a Liam Neesonnal készült negyedik részt, mert az szerinte ötlettelen másolat lesz csupán. A rendezőtrió egyharmadával Leslie Nielsen fingógépéről, a pilótás pedofilpoénokról, a Top Secret bukásáról és O.J. Simpsonról is beszélgettünk.