Kiszámolták, mennyit hozhat a Teslának, ha megnyitja a töltőhálózatát minden elektromos autó előtt

Újabb komoly bevételi forrást jelenthet a kaliforniai cégnek az töltőhálózaton is keresni.

  • hvg.hu hvg.hu
Kiszámolták, mennyit hozhat a Teslának, ha megnyitja a töltőhálózatát minden elektromos autó előtt

Elon Musk nemrégiben jelentette be, hogy a Tesla hamarosan megnyitja a Supercharger hálózatát más elektromos járművek előtt is. A bejelentést követően a Goldman Sachs bank végzett egy előzetes számítást, és becslésük szerint a Tesla több mint 25 milliárd dollár éves plusz bevételre is szert tehet az üzleti húzás nyomán hosszabb távon.

A Goldman Sachs szerint a Teslának több mint 3000 töltőállomása van, ezeken körülbelül 25 ezer darab töltőfejről lehet az autókat árammal ellátni. Állomásonként általában 8-12 töltési pont van, és a társaság ezeket ráadásul elég jó helyekre telepítette - legalábbis az Egyesült Államokban: forgalmas, nagy kihasználtsággal működő meglévő parkolókba. Figyelembe véve a Tesla által különböző szállodákkal, éttermekkel, bevásárlóközpontokkal és üdülőhelyekkel együttműködve épített úgynevezett „célállomás töltőket” is a Goldman Sachs szerint Tesla rendelkezik a világ legnagyobb gyorstöltő-hálózatával.

Mindezek nyomán a befektetési bank végzett egy előzetes bevételi elemzést. Alap forgatókönyvük szerint a jelenlegi hálózaton, ha csak napi 5 feltöltéssel számoltak, az is 479 millió dolláros bevételt eredményezne. (Mindez persze nagyban változhat attól függően, hogy a Tesla végül, milyen áron adja majd az áramot.) 

Goldman Sachs

Készítettek ugyanakkor egy elég szélsőségesen optimista jövőbeni forgatókönyvet is, amely félmillió töltőegységgel számol, amelynek nyomán akár a Tesla több mint 25 milliárd bevételt érhetne el ezzel az üzletágával. Igaz, ehhez, meg kellene húszszorozni a töltőfejek számát. Összehasonlításképpen: a gyártó teljes bevétele 31,5 milliárd dollár a 2020-as évben.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Autó rovatának Facebook-oldalát.

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

A svédek hat hónapra voltak tőle, a románoknak hat bombára elég nyersanyaguk volt – így lett 25 ország majdnem atomhatalom

Az első atombomba ledobása óta több mint két tucat ország akart nukleáris fegyvert, ám a nagyhatalmak így vagy úgy, de mindig találtak eszközt a leszerelésükre. Spanyolország, Svájc, Svédország Románia, Tajvan és egy sor másik ország mind előrehaladott programot vitt a tömegpusztító fegyverek előállítására, ahol nem egyszer a szerencse hozta el az áttörést. A tervek feladásához pedig minden esetben erős diplomáciai, vagy katonai ráhatás kellett.