Oktatóvideót készített a BKK arról, hogyan lehet gyorsabbá tenni az első ajtós felszállást

Ismertették a legfontosabb tudnivalókat.

  • hvg.hu hvg.hu
Oktatóvideót készített a BKK arról, hogyan lehet gyorsabbá tenni az első ajtós felszállást

A BKK július közepén bejelentette, hogy egy sor újabb járaton vezeti be az első ajtós felszállást. Akkor hozzátették: tapasztalataik alapján ez a módszer alkalmas a bliccelés visszaszorítására, a jegy- és bérletvásárlás motiválására, új járatok bevonásakor pedig csak néhány napig okoz pár perces növekedést a járatok közlekedésében.

A BKK bejelentését az utazóközönség egy része nem fogadta felhőtlen örömmel, a hivatalos Facebook-oldalon több kommentelő is szóvátette, hogy míg a legtöbb európai városban van jól működő elektronikus jegy-és bérletrendszer, addig Budapesten az első ajtós felszállás esetén a mobilos QR-kóddal kell bűvészkedni, ráadásul hosszú időbe telik, míg egy forgalmas járaton az utasok egyesével felszállnak a járműre.

A BKK most oktatóvideót tett közzé, amelyben összefoglalták, hogyan lehet a lehető leggyorsabban felszállni az első ajtós buszra. A videóban többek között elhangzik, hogy felszállás előtt érdemes előkészíteni a jegyet, bérletet, applikáció használata esetén pedig már a jármű érkezése előtt fontos kiválasztani a szükséges jegytípust, hogy felszálláskor rögtön le lehessen olvasni a QR-kódot.

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Átlátnak és átnéznek Magyarországon – elégett a bizalmi tőkénk a diplomácia színpadán

Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?