szerző:
HVG
Tetszett a cikk?

Néhány egyszerű tanács betartásával elkerülhetők a nap vakító hatása miatt mostanság elszaporodó balesetek.

Késő ősszel, télen és kora tavasszal laposabb szögben jutnak el hozzánk a napsugarak. Azt vehetjük észre, hogy a nap nem emelkedik túl magasra, és gyakran a szemünkbe süt, ami vezetés közben nemcsak zavaró hatású, hanem egyben veszélyes is tud lenni.

Olyannyira, hogy statisztikák szerint több baleset történik a vakító napsütés miatt, mint ahány balesetért a köd okozta rossz látási viszonyok okolhatók.

Adott esetben automatikusan és gyorsan lehajtjuk a napellenzőt, és kihúzzuk magunkat, hogy a nap vakító hatása kevésbé érvényesüljön, illetve felvesszük a napszemüvegünket, már amennyiben épp ott van a kezünk ügyében.

Ugyancsak sokat segíthet, ha nemcsak a napszemüvegünk, hanem a szélvédőnk is tiszta, így időről időre érdemes feltölteni a szélvédőmosófolyadék-tartályt – a hideg hónapokban értelemszerűen fagyálló téli folyadékkal.

A sebességet ajánlott csökkenteni, a követési távolságot pedig növelni, hogy a vakító napsugarak nehogy balesetveszélyes helyzetet okozzanak, ezenkívül pedig a világítást is érdemes bekapcsolni, hogy az autónkat jobban lehessen látni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!