Ursula von der Leyen Trump vámjairól: Minden szükséges lépést meg fogunk tenni az uniós érdekek védelmében
Trump 30 százalékos vámjai miatt rendkívüli ülést hívott össze az Európai Unió.
Trump 30 százalékos vámjai miatt rendkívüli ülést hívott össze az Európai Unió.
A Bizottság Magyarországra szabott terve szerint 2028-tól jelentősen bővülne a feltételekhez kötött uniós források köre. Az autokrata kormányoktól megtagadott pénzek azonban nem vesznének el az adott ország számára: a nemzeti kormány megkerülésével közvetlenül a társadalmi szervezeteket támogatnák.
Káoszt okoz az amerikai külpolitikában, hogy Trump lefejezte a Nemzetbiztonsági Tanácsot. Túlélte a bizalmatlansági szavazást, de rosszabbra fordulhat Ursula von der Leyen helyzete az EU-ban. Továbbra sem kizárt, hogy Putyin orosz elnök harcászati atomfegyvert vet be Ukrajnában. Most nem Ukrajna újjáépítéséről kell tárgyalni, először meg kell menteni az országot. Témák és vélemények a világlapokból.
Nem várta meg a két ország közötti megállapodásra kitűzött július 21-i határidőt Donald Trump, új vámokat jelentett be Kanadával szemben.
Új szabályozást vezetnek be az olasz reptereken, de csak azokat az utasokat érinti, akik az EU-n belül maradnak.
Zelenszkij korábban azt mondta, az újjáépítésben csak baráti országok vehetnek majd részt.
Lejárt a Trump által szabott határidő arra, hogy kiegyezzenek az Egyesült Államokba kivitt árukra terhelt büntetővámokról, egyelőre azonban nem született megállapodás az Európai Unió és Washington között. A kilátásokról ír a lap.
Jó tanácsok európai politikusoknak.
Az uniós tagállamok elfogadták az egyes tagállamokra vonatkozó úgynevezett országspecifikus ajánlásokat, azt a dokumentumot, amelyben az EU az adott ország gazdasági folyamatairól mond véleményt, egyfajta áttekintést ad, és tanácsokat is megfogalmaz. Magyarország esetében meglehetősen kritikusan.
A bizottság éves jelentésének közzététele előtt a Frankfurter Rundschau tudósítója térképezte fel a helyzetet Magyarországon.
Mi az USA sebezhető pontja az EU-val szemben a vámvitában? Miért mondhatjuk, hogy az Európai Bizottság ügyesen pókerezik? Milyen vörös vonalakat nem léphet át az EU, és mire jó Orbán Viktor? A bécsi Gazdaságkutató Intézet (WIFO) igazgatója cikkezik a Die Zeitben.
Ez egy válaszlépés az Európai Unió nemrég bejelentett, hasonló korlátozására.
A világon egyedülálló az a mesterséges intelligenciára vonatkozó törvény, amit bő egy évvel ezelőtt fogadott el az EU. Ám miközben ez a biztonságot helyezi az előtérbe, a legnagyobb európai cégek szerint megöli az innovációt.
Hiába próbálja magát a kormány nemzetközi tényezőnek bemutatni, 15 év dúlás után hatalmas feladat lesz újjáépíteni Magyarország tekintélyét a diplomáciában – mondja Hegedűs Dániel, a German Marshall Fund regionális igazgatója. Mi várható 2026 áprilisáig? Mi lenne a legveszélyesebb forgatókönyv a kormányváltás szempontjából? Mi lehet Amerika szerepe a Fidesz választási eredményében?
Június végéig kellett volna leadni egy szociális klímatervet, ez nem sikerült. A pénz nem úszott el, de a csúszó programot a szegények pénztárcája meg fogja érezni.
Csupán öt centiméterrel az eddigihez képest, de a táskák térfogata így 20-ról 24 literre nő.
A dán Európa-ügyi miniszter szerint az EU-nak azt is meg kellene vizsgálnia, hogy korlátozza-e az uniós forrásokhoz való hozzáférést a jogsértő országok esetében.
Élesedett az Európai Unió új szabályozása, így a korábbiaknál több, a fogyasztói döntést segítő információ is felkerül az okostelefonok és táblagépek bolti címkéjére.
A képen tüntető tömeg látható, pedig az utóbbi hetek legnagyobb demonstrációja éppen a kormány ellen jött létre.
Júniusban visszaállt a háború kitörése előtti vámrendszer az EU és Ukrajna között, azt finomították a felek, és hétfőn megegyezésre is jutottak. Most a tagállamoknál pattog a labda.