Láttak valamit a csillagászok, ami 200 ezer évente egyszer fordul csak elő
A Fomalhaut b egy különleges exobolygónak tűnt – aztán nyoma veszett.
A Fomalhaut b egy különleges exobolygónak tűnt – aztán nyoma veszett.
Az egyik leghíresebb NASA-eszközt még 2003 augusztusában állította pályára az űrügynökség. A számos remek felvételt készítő Spitzer ma örökre elcsendesedett.
A Naphoz legközelebbi csillag, a Proxima Centauri körül nem csak egy bolygó kering, egy másik is van ott a kutatók új felfedezése szerint.
A 17 éves Wolf Cukier egy hete se volt a NASA-nál, amikor a begyűjtött adatokat elemezve szokatlan jelenségre lett figyelmes. A fiatal egy különleges új bolygót talált.
Már odafönt kering az Európai Űrügynökség (ESA) új, exobolygókat vizsgáló űrtávcsöve, amelynek fejlesztésében magyar szakemberek is részt vettek. A műszer az élet fenntartására képes planéta után kutat.
Egy friss kutatás szerint újfajta irányból kell megközelíteni, hogy egy bolygó felszínén kialakulhatott-e az élet.
A kutatók két éven át vizsgálták a 2015-ben felfedezett K2-18b jelű exobolygó légkörét, és nem várt felfedezésre jutottak.
Felfedeztek egy óriási tömegű exobolygót, amely háromszor nagyobb, mint a Jupiter, a Naprendszer legnagyobb planétája – közölte a Kaliforniai Műszaki Egyetem (Caltech).
A NASA exobolygókat kutatói űrszondája, a TESS újabb planétákat fedezett fel, ezúttal a TOI-270 csillagrendszerben.
Ma már hihetetlennek tűnik, de ha belegondolunk, volt idő, amikor fogalmunk sem volt, hogy Naprendszerünkön kívül is vannak bolygók. Ezek felfedezésének állít emléket egy hangulatos videó.
Ritka elemek jelenlétét mutatták ki egy távoli bolygó légkörében: a négyezer Celsius-fokos KELT-9b a Hattyú csillagképben olyan elemeket vonultat fel, amelyeket még soha korábban nem mutattak ki egy Naprendszeren kívüli bolygó légkörében.
Egy exobolygó felfedezése után hosszú idő, mire a tudósok megbizonyosodnak arról, valóban ilyen planétát találtak. Most közel 10 évnyi munka után derült ki egy érdekesség a Kepler-1658b-ről.