Tetszett a cikk?

Az objektív adatokra épülő benchmarking szerepe, valamint a HR kontrolling népszerűsége folyamatosan nő a legfrissebb Országos HR Benchmark Felmérés alapján, mely ezúttal a DGS GLOBAL RESEARCH és az Ernst & Young együttműködésében készült el.


Ennek oka, hogy a nem kizárólag végrehajtó tevékenységet folytató HR vezetők munkája egyre inkább üzleti fókuszúvá kell, hogy váljon. Ez a folyamat lehetőségeket biztosít a HR vezetők számára, hiszen a kellő mértékben, megfelelő adatokkal alátámasztott forrás- és eszközigény a menedzsment számára érthetőbbé, indokoltabbá tesz egy-egy kérést. Másik oldalról a világos, munkaerőhöz kapcsolódó költségek és elemzések segítik a vezetői döntéshozatalt, s ezt bizonyítja a kutatásban résztvevő 651 szervezet 37%-ánál alkalmazott HR kontrolling népszerűsége is.

Annak ellenére, hogy az Országos HR Benchmark Felmérésben a válaszadók 79 százalékánál a HR közvetlenül az első számú vezetőhöz tartozik, a kutatás megerősítette, hogy a stratégiai HR-es szerepkör sokak számára még álom marad, bár egyre nagyobb az igény a fejlődésre.

Amennyiben a HR képes üzleti szemléletmódot felvenni, ismeri a szervezeten belüli és a gazdasági összefüggéseket, s valóban partnerként lép fel a vezetést támogatva, akkor elérhetővé válhat ez az oly sokak által vágyott, de csak kevesek által elért szerepkör az adminisztratív, végrehajtó tevékenységgel szemben. Természetesen ehhez szükséges a megfelelő felkészültség, a korszerű gondolkodásmód is, s a legfejlettebb, legújabb HR technikák, eszközök ismerete. „Elengedhetetlen azonban a fő folyamatokra és a valódi értékteremtésre való koncentrálás, s a felesleges tevékenységek leépítése. Az új struktúrában kulcsszerepet kell kapnia a meghatározó szereplők bevonásának és meggyőzésének, a hatékony kommunikációnak és a világos, egyértelmű tájékoztatásnak. Ugyancsak elkerülhetetlen az ösztönzési rendszer átalakítása a szükséges változások támogatása érdekében ” – emelte ki Dara Péter, a DGS GLOBAL RESEARCH ügyvezető igazgatója.

Különösen igaz ez akkor, amikor a legtöbb szervezet kizárólag az elbocsátásban látja a kiutat. Amennyiben azonban nem csupán befelé fókuszál a HR vezetés, hanem figyelemmel kíséri a munkaerőpiacon, a versenytársaknál zajló folyamatokat, benchmarkol, s az onnan nyert adatokkal támasztja alá, hogy nem feltétlenül a leépítés a jó vagy az egyetlen megoldás az előremenekülésre, akkor ténylegesen stratégiaformáló szereplővé léphet elő.

Ehhez próbál segítséget nyújtani a május 6-án megrendezésre kerülő II. Országos HR Benchmark Konferencia, ahol a nehéz gazdasági helyzetben a problémáikkal sokszor magukra maradó HR-eseket leginkább foglalkoztató témák kerülnek napirendre. A DGS GLOBAL RESEARCH és a Nexon együttműködésében megvalósuló exkluzív rendezvény a kiútkereséshez igyekszik közös gondolkodással, jó példák bemutatásával lehetőséget biztosítani. A résztvevők ráadásul nagyon értékes segítséget kaphatnak saját fejlődésükhöz, vezetői szerepkörük betöltéséhez. A konferencia főtámogatója, a DFT-Hungária grátisz vezetői tréninget ajánlott fel ugyanis valamennyi résztvevő számára. Ezen túlmenően jónéhány értékes szakmai ajándék kerül kisorsolásra.

A 3 előadást és 4 kerekasztal-beszélgetést magában foglaló egész napos konferencia részletes programja a www.hr-trend.hu oldalon ismerhető meg, s ugyancsak itt lehet jelentkezni.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Itt vannak a tranzisztorok, amelyek fittyet hánynak a Moore-törvényre

Itt vannak a tranzisztorok, amelyek fittyet hánynak a Moore-törvényre

Másképp égeti a zsírokat azoknak a szervezete, akik ilyen mozgást végeznek

Másképp égeti a zsírokat azoknak a szervezete, akik ilyen mozgást végeznek

Anomáliák az időjárásban és a politikában, papírforma a fociban – 2024 Krónikája

Anomáliák az időjárásban és a politikában, papírforma a fociban – 2024 Krónikája

Nem kell szerver, nem kell felhő: helyben jelzi a betegségeket, problémákat ez a tapasz – videó

Nem kell szerver, nem kell felhő: helyben jelzi a betegségeket, problémákat ez a tapasz – videó