szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Leginkább maradjunk otthon, de ha mégis végeznénk valamilyen szabadtéri testmozgást, érdemes figyelembe venni néhány dolgot.

Dr. Kemenesi Gábor, a pécsi virológiai kutatócsoport munkatársa közösségi oldalán ezúttal egy belga-holland kutatás tanulságait osztotta meg. Mint írja, a szabadban történő testmozgás során roppant fontos volna a távolság tartása, és nem is kicsi!
Egy új belga-holland tanulmány választ ad arra a kérdésre, hogy mennyire vagyunk veszélynek kitéve, ha kimegyünk a szabadba mozogni, és ott esetleg másokkal is találkozunk, netán futó-, vagy bicikliző partnerünk is van.
A pécsi virológus azt írja, hogy a

Kemenesi Gábor, a pécsi virológiai kutatócsoport munkatársa nemrég a Facebookon osztotta meg egy belga–holland kutatás tanulságait. Ebből kiderül, hogy

a sebességtől függően megnő a védőtávolság is. Apró cseppek nem csak köhögéssel és tüsszentéssel jutnak a levegőbe, de a sportolás során jelentkező fokozott légzéssel is

– írja a virológus. Képeket is mellékelt, hogy is érdemes mindezt elképzelni.

Kemenesi Gábor hozzáteszi, hogy a javasolt védőtávolság legalább 4-5 méter azonos vonalban sétánál, de ez futásnál és biciklizésnél 10-20 métert jelent, sebességtől függően. A kutató kéri, hogy csak kimondottan szükséges esetben menjünk ki. Továbbra se rettegjünk, inkább legyünk tudatosak – javasolja.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Élet+Stílus

„Ha valakit, akkor magamat nem hagyhatom cserben”

Két héttel a nagy emberkísérlet – úgy is mint tömeges home office – kezdete után nagyon sok mindenből elegünk van, és nagyon sok mindenben van hiányérzetünk. Ez utóbbiból az egyik legidegesítőbb és legkárosabb a mozgáshiány: gyűlik a stressz és gyűlnek a kilók, és az országos tiszti főorvos hiába mondja el kedvesen minden nap, hogy mozogjunk, mert a mozgás jót tesz, ez egyáltalán nem ilyen egyszerű. Éppen ezért megpróbáltunk erőt és ötleteket meríteni egymásból, és most megosztjuk, hogy mi hogyan próbáljuk meg mozgással megtölteni ezt a kényszerű leállást.