Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A világ leghidegebb, állandóan lakott településén kicsit később kezdődik a fűtésszünet.
A kelet-szibériai Jakutföldön található apró településen, Ojmjakonban mínusz 56 fok alatt zárják be az iskolát, a 7–10 éves gyerekeknek pedig mínusz 52 fok esetén már megengedett, hogy otthonról tanuljanak.
Amikor azonban a Siberian Times fotósa helyszíni riportot készített, „csak” mínusz 51 fok volt reggel (a napi átlag hőmérséklet pedig mínusz 47 fok volt), tehát a helyi általános iskola még vígan üzemelt.
Az 1932-ben nyitott iskolában, melyben nemcsak az ojmjakoni gyerekeket, de a környékbeli falvak diákjait is tanítják, reggel 9 órakor kezdődik az oktatás, ám ekkor még sötét van, decemberben ugyanis a nap csak délelőtt tíz órakor jön fel. Mire a gyerekek este öt órakor végeznek, ismét sötétben kell hazamenniük, hiszen negyed háromkor megy le a nap.
A diákok szüleik és gyakran a kutyáik kíséretében gyalog, vagy a környékről iskolabusszal érkeznek az intézménybe, ahova csak lázmérés után léphetnek be, ugyanis a koronavírus-járvány a világ legzordabb részeit sem kerülte el.
Kapcsolt kép: ojmjakoni gyerekek 1968-ban.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.