szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Így lettem címmel hírességek gyerekkoráról szóló podcast- és videósorozatot indított az UNICEF Magyarország. Az adás harmadik vendége Palya Bea énekesnő volt, aki nyíltan beszélt gyerekkorában szerzett élményeiről és a kőkemény önismereti munkájáról is.

Nagyon közel éltünk a természethez, és ez számomra földeltséget adott, egy életen át kitartó „földközeliséget”

– mondta gyerekkoráról Palya Bea Mészáros Antónia műsorvezetőnek. „Paraszti családban nőttem fel, ahol volt fóliánk, műveltük a földet, tudtam az évszakok változását. A szabadban játszottunk, mi, gyerekek pedig ki voltunk csapva a természetbe.”

Az előadóművész nyíltan beszélt arról, hogyan vált a színpad az otthonává, hogy gyerekként, kamaszként kikbe kapaszkodhatott, és arról is, hogy az otthonról hozott feszültségeket hogyan igyekszik átgyúrni magában.

„A testi érzetet tudom elmondani, meg azt, amit most csinálok. Ez egy kő a gyomromban, ami nagyon sokáig ott marad velem. Most is meg tudom figyelni, hogy az a kő még kemény. Mindegy, hány évesek vagyunk, időről időre egy másodperc alatt belezuhanunk a gyerekkori érzetbe. Tudatosítottam ezt a kőérzetet, a magas pulzust, a lapos légzést, az összegörnyedő testemet, és aztán ezzel szépen dolgozom” – mondta az énekesnő, aki úgy véli, jó dalt csak akkor lehet írni, ha mélyre ásunk a tudattalan, mocsáros rétegbe, ahhoz viszont egy kőkemény belső munka kell.

Így lettem

A gyerekkor fontosságáról indított podcastot és egyben videósorozatot az UNICEF Magyarország, Így lettem címmel. A hetente új adással jelentkező produkcióban, amelyben Mészáros Antónia újra műsorvezetői székbe ült, sztárok, tudósok, elismert szakemberek és közéleti személyiségek mesélnek arról, hogy milyen korai élmények, körülmények, kapcsolatok vagy akár traumák formálták a személyiségüket.

Az Így lettem szerdánként jelentkezik új epizódokkal az UNICEF Magyarország YouTube-csatornáján és a Spotify-on, a műsor honlapján pedig további tartalmakat is találnak az érdeklődők. Az első adás vendége Orvos-Tóth Noémi klinikai szakpszichológus volt, a második Istenes Bence. A későbbi vendégek között szerepel például Fördős Zé és Szlávik János.

Eszébe jutottak a szülei, a testvérei, egy régi tanára, edzője, barátja, szomszédja, vagy más kedves ismerőse, aki sokat tett önért vagy fontos volt önnek gyerekkorában? Valaki, aki hatással volt az életére? Üzenje meg neki, hogy gondol rá – egy virtuális UNICEF képeslappal!

Még több Élet + Stílus a Facebook-oldalunkon, kövessen minket:


HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Élet+Stílus

Istenes Bence: Mindenkinek kötelezővé tenném, hogy pszichológushoz járjon

Így lettem címmel hírességek gyerekkoráról szóló podcast-és videósorozatot indított az UNICEF Magyarország. Az adás második vendége Istenes Bence műsorvezető volt, aki Németországban töltött gyerekkoráról mesélt, és arról is, hogy volt már olyan időszak az életében, amikor az önismereti munkájához szakember segítségét kérte.