szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?
Értékelje a cikket:
Köszönjük!

Dörnyei Bendegúz 2017 óta a második magyar, akit felvettek a Yale-re.

Dörnyei Bendegúznak, a Budaörsi Illyés Gyula Gimnázium tavaly végzett diákjának sikerült az, ami csak nagyon kevés kiváltságosnak: bejutott az amerikai Yale Egyetemre - írta a gimnázium Facebook-posztja alapján a Telex.

„Sok év munkája van ebben, több száz óra jelentkezéssel töltött idő, kudarcok, de végül mindez beért. A felvétel mellett ráadásul a maximális, majdnem 98 százalékos ösztöndíjat is sikerült elnyernem, ami a jövő évre 86 300 dollárt jelent" - kommentálta a hírt Dörnyei Bendegúz.

A Telex telefonon elérte a diákot, aki azt nyilatkozta, hogy tavaly csaknem 47 ezren jelentkeztek a Yale-re, de csak 4,6 százalékukat vették fel. Bendegúz egyébként 2017 óta a második magyar, akit felvettek.

A képzés költségeit szinte teljesen fedezi az egyetem, Bendegúz legkorábban jövő ősszel kezdi meg a tanulmányait.

 

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!