Könnyebb lesz Új-Zélandon munkát vállalniuk a digitális nomádoknak
Újabb siker azok számára, akik egyszerre szeretnék bejárni a világot, de közben azért dolgoznának is.
hvg.hu
Új-Zéland enyhítette a vízumkövetelményeit, hogy az országba utazó turisták távmunkát is végezhessenek nyaralás közben – írta meg a BBC.
Az új szabályok szerint a látogatók mostantól akár 90 napig is végezhetnek távmunkát külföldi munkáltatójuk számára, miközben nyaralnak az országban, ezt követően azonban adózási kötelezettségekkel nézhetnek szembe.
Az kormány szerint a lépés célja, hogy Új-Zélandot vonzóbbá tegyék a digitális nomádok számára. „A változás lehetővé teszi, hogy sok látogató meghosszabbítsa tartózkodását, aminek köszönhetően több pénzt költenek az országban” – mondta Erica Stanford, Új-Zéland bevándorlási minisztere.
A kormány továbbá közölte, hogy a változások minden látogatói vízumra vonatkoznak, beleértve a turistákat, valamint azokat is, akik családot, partnert vagy gyámot látogatnak hosszabb távú vízummal. Ugyanakkor fontos kitétel, hogy kizárólag akkor jár ez az egyszerűsített eljárás, ha valaki külföldi cégnél végzi a távmunkát, míg azoknak a látogatóknak, akiknek munkavégzése megköveteli, hogy az országban tartózkodjanak, továbbra is másfajta vízumot kell beszerezniük.
Az elmúlt években sok más ország is bevezetett digitális nomád vízumprogramokat, hogy vonzza az egyre növekvő számú digitális nomádokat. Ez a trend még a 2010-es években indult, főként fiatal munkavállalók körében, akik ki akartak lépni a mindennapi körforgásból. A digitális nomádság népszerűségét az otthoni munkavégzés miatt a koronavírus-járvány is növelte.
A digitális nomád vízumot kínáló országok között van például Japán, Dél-Korea, Brazília, Spanyolország és Portugália is.
Spanyolország Extremadura tartománya szeretné befogadni a digitális nomádokat, erre pedig 2 millió eurót különített el. Bárki pályázhat az Európai Unió területéről.
Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?
A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története is mutatja, egyik pillanatról a másikra megváltozhat valakinek az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?
Tovább dagad az Epstein-botrány, újabb (korábbi) elnök érintettségéről ír a sajtó, miközben az amerikai igazságügyi hivatal felvette a kapcsolatot a börtönben ülő Ghislaine Maxwellel.
Arra is keresem a választ, hogy érezni-e a Fidesz zuhanását a híres erdélyi fesztiválon. Kiderült, hogy titokban két buli zajlik egymás mellett. Földes András elsőtusványozó riportja, kormányzati divat-összefoglalóval.