Átaludta a vészhívásokat a vezérigazgatója, amikor egy tűzeset miatt órákra le kellett zárni a Heathrow-t
Thomas Woldbye szerint a kollégái nélküle is remekül kezelték a helyzetet.
HVG
Frusztrálónak nevezte a londoni Heathrow vezérigazgatója, Thomas Woldbye, hogy végigaludta az éjszakát, amelyen két vészjelzés és számos hívás érkezett a telefonjára, miután kigyulladt a repülőtér áramellátását biztosító elektromos alállomás transzformátora – írja a BBC.
A tűz március 21-re virradóra csapott fel, a repülőtér operatív irányítói pedig a lezárása mellett döntöttek, aminek következtében összesen körülbelül 1300 járatot kellett törölni. Az intézkedés 270 ezer utast érintett. Thomas Woldbye csak ébredés után, reggel háromnegyed hét körül tudta meg, mi történt.
Woldbye az eset óta most szólalt meg először. Azt mondta, azért nem vette észre, hogy keresik a kollégái, mert a telefonja néma üzemmódra váltott. „Általában nem így szoktam eljárni ezekben az esetekben, de operatív szinten minden a helyes módon történt” – mondta a vezérigazgató, és hozzátette, hogy a repülőtér irányítóinak akkor is tudniuk kell irányítani és döntéseket hozni, amikor a kapitány nincs a fedélzeten. Szerinte a munkatársai a megfelelő döntéseket hozták meg a vészhelyzetben.
Az eset vizsgálata során kiderült, hogy a tűz ismert hiba miatt keletkezett. Az alállomás tulajdonosa, a National Grid már 2018 óta tudott a problémáról, de nem javította ki. A Nemzeti Energiarendszer-üzemeltető (NESO) vizsgálatának eredményeinek közzétételével egy időben a Heathrow közölte, hogy jogi lépéseket fontolgat a National Grid ellen.
A repülőtér annyi áramot használ, mint egy kisebb város, és három csatlakozása van a hálózathoz.
A történtek miatt egyébként nem csak ott állt le a közlekedés, egy időre 67 ezer lakóingatlanban is megszűnt az áramellátás és több iskolában elmaradt a tanítás.
Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?