Szeretne azonnal értesülni a legfontosabb hírekről?
Az értesítések bekapcsolásához kattintson a "Kérem" gombra!
Az értesítés funkció az alábbi böngészőkben érhető el: Chrome 61+, Firefox 57+, Safari 10.1+
Köszönjük, hogy feliratkozott!
Hoppá!
Valami hiba történt a feliratkozás során, az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
Már feliratkozott!
A böngészőjében az értesítés funkció le van tiltva!
Ha értesítéseket szeretne, kérjük engedélyezze a böngésző beállításai között, majd az oldal frissítése után kérjük próbálja meg újra a fejlécben található csengő ikonnal.
A CATL akkugyártó nagyvállalatot azzal gyanúsította meg az USA védelmi minisztériuma, hogy együttműködik a kínai hadsereggel. A cég ezt tagadja, és kérdésünkre közölték, hogy a magyarországi gyárépítésük zavartalanul megy tovább.
Egy háztartásban átlagosan a fűtés fogyasztja a legtöbb energiát, így rengeteg pénzt spórolhatunk azzal, ha a régi, energiaveszteséggel működő gázkazánunkat lecseréljük. A hvg.hu szakértőket kérdezett arról, hogy miként cserélhetjük a gázkazánt hőszivattyúra, és milyen előnyökkel jár a korszerűsítés.
Közvetlenül a felvételi ponthatárok kihirdetése előtt Budapesten a téglaépítésű albérletek átlagos bérleti díja 125–350 ezer forint, a paneleké 130–290 ezer forint között mozgott, kiadó szobákat pedig közel 35,5–118,5 ezer forintért kínáltak.
A Bosnyák tér mögötti projekt területét eddig ugyan nem nyilvánították rozsdavédelmi területté, azonban minden más engedélyt gond nélkül megkapott a beruházó.
A könnyebb megközelíthetőséggel, a XXI. század kihívásainak való megfelelés szükségességével magyarázza az intézmény kizsuppolását a Várból a honvédelmi miniszter.
Nem sokkal a választások előtt még örömmel tájékoztatta az állam a napelemre jogosultan pályázókat, hogy pozitív elbírálásban részesültek, ám azóta síri csend: se szerződés, se pénz, az árak viszont megugrottak. Van, aki szerint a pályázatokat eleve dilettánsok írták ki, sokan már most százezreket buktak, és egy fillért sem kaptak az államtól. Hab a tortán, hogy a rezsicsökkentés kivezetésének váratlan bejelentése miatt most a napelemes piacra hirtelen rázúdultak azok is, akik zsebből kifizetnék a fejlesztést. Ám ők sincsenek könnyű helyzetben, mert senki nem tudja a gyenge forint ingadozása miatt, hogy mennyi lesz az annyi, mire az engedélyek is a kézben lesznek.
A legolcsóbb budapesti albérletek 130 ezer forint körül vannak. Az itthoni egyetemi városok közül Miskolcon tudnak az albérlők a legalacsonyabb áron lakást kivenni.
Rövid távon jó módszer a szolgáltatói hálózatos adok-kapok, de hamarosan a tárolásos módszerrel is érdemes lesz megbarátkoznia a napelemeseknek, hiába drágább a tároló egység előállítása és karbantartása.
Egy elemzés szerint a következő időszakban sokkal keresettebbé válhatnak azok az ingatlanok, amik korszerű, energiatakarékos rendszerrel vannak felszerelve.
Már építési engedélye is van annak a Népfürdő utca sarkára tervezett több mint 300 lakásos társasháznak, ami Rahimkulov Ruszlan orosz milliárdoshoz köthető, és amit korábban túlépítés miatt nem támogatott a kerület.
2035-től már csak tisztán elektromos személyautókat lehet forgalomba helyezni. Ez nemcsak az elektromos szolgáltatókat állítja új kihívás elé (részben a gyorstöltőállomások kiépítése miatt), de az ingatlanfejlesztőket is: a meglévő elektromos kapacitásokkal kell úgy gazdálkodniuk, hogy jusson elég áram egy lakó- vagy irodaépület lakásai, irodái, közös helyiségei, valamint a mélygarázsokban mindinkább igényelt autótöltők ellátására is. Novotny Dénes, az Alteo Nyrt. e-mobilitási leányvállalata, az Altego Kft. ügyvezetője segítségével azt mutatjuk be, miként sikerült ezt megoldani az angyalföldi Kassák Passage esetében, ahol a 300 autóbeállóhely ötödénél építettek be saját, névre szóló töltőt. Hogyan lehet előteremteni az ehhez szükséges teljesítményt, miként lehet használni, mennyire éri meg, és mire számíthatunk a jövőben, ahogy egyre nagyobb igény támad az otthoni autótöltésre?
A kormányhivatal azzal a feltétellel bólintott rá a bontás újrakezdésére, hogy a bontó cégnek „a folyamatos tartószerkezeti szakértői irányítást biztosítani kell”.
A városi lakosság jelentős része lakott már több-kevesebb ideig lakótelepeken, de legalábbis mindenkinek van minimum egy olyan ismerőse, aki élt már panelban. Véleménye is van mindenkinek a panelról, azonban a közhiedelemmel ellentétben a szociológiai kutatások kedvezőbb képet mutatnak a megítélésükről. A debreceni MODEM Modern és Kortárs Művészeti Központ 2019-es PANEL kiállítása a régió városképi arculatát máig meghatározó panel technológiával épült lakótelepeit kutatta, többek között azt a kérdést feszegetve, hogy létezik-e panelidentitás? A kiállítás kurátorával, Süli-Zakar Szabolccsal beszélgettünk.