szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Az év későbbi részében erősödik a gazdasági növekedés üteme az iparosodott államokban, és az kiegyensúlyozottabbá is válik - állapította meg a legfejlettebb államokat tömörítő Nemzetközi Együttműködési és Fejlesztési Szervezet, az OECD miniszteri értekezlete.

A szervezet ugyanakkor szót ejt a "külső és belső" kockázatokról, az olaj magas áráról, a folyó fizetési mérlegek és az államháztartások hiányairól, egyes befektetési piacok túlbecsüléséről. Ezek, még ha árfolyami korrekciókra is sor kerülne, előidézhetnek zavarokat a nemzetközi gazdaságban - állapította meg az OECD.

Más kérdésekkel kapcsolatban az OECD miniszterei jelentősebb fejlesztési segélynyújtást ígértek a fejlődő országok számára, elérendő annak a célkitűzésnek a teljesülését, miszerint a mostani felére kell csökkenteni a világ szegényeinek, a napi egy dollárnál kisebb bevétellel rendelkezőknek a számát 2015-re.

Kevés ország teljesíti a GDP-je 0,7 százalékának megfelelő segélyezést. Ha az OECD tagországai teljesítették volna ezen a téren vállalásaikat, akkor a fejlesztési segélyek összértéke a múlt évben elérte volna a 78,6 milliárd dollárt és 2010-re 115 milliárd dollárnál tarthatna.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

hvg.hu Gazdaság

OECD: túl sokat keresnek a magyar bankok

Túlzottan magas a jövedelmezősége a magyar bankrendszernek, ami nagy valószínűséggel piacszerkezeti problémákra vezethető vissza – áll a világ legfejlettebb államait tömörítő Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) Magyarországról készülő 2005-ös országjelentésében.

hvg.hu English version

OECD Criticizes Bank Sector

The Organization of Economic Cooperation and Development (OECD) stated in its recent country report that the Hungarian bank sector is exceedingly profitable compared to other EU members and the discrepancy calls for scrutiny both from legislation and market authorities.