szerző:
MTI
Tetszett a cikk?

Tovább gyengülhetnek a részvényárak pénteken a Budapesti Értéktőzsdén.

Továbbra is lefelé várja a piac irányát Kuti Ákos, a Raiffeisen Bank elemzője. Mint mondta, nincs olyan momentum, ami felfelé hajthatja az árfolyamokat, a belpolitikai bizonytalanság továbbra is jelen van, és az amerikai piacokon is negatív hangulatú volt a kereskedés, ami önmagában is kedvezőtlen hatással van a feltörekvő piacokra.

A szakember szerint a piacon erősödött az a várakozás, hogy a belpolitikában kialakult helyzet megoldódik, elülnek az indulatok, és folytatódhatnak a gazdasági reformok. Hozzátette, hogy ez nyilván nem pénteken történik meg, ezért továbbra is gyengülő részvényárakra lehet számítani.

Az egyes papírok közül az elemző várakozása szerint a gyógyszergyártók árfolyama továbbra is a piacnál erősebben eshet, amit a jövő évi gyógyszerkasszával kapcsolatos bizonytalanság okoz. A Mol viszont az átlagnál kissebb mértékben gyengülhet, miután valamelyest kedvezőbbé váltak az olajpiaci kilátások, és ennek hatására erősödtek az olajipari részvények.

A BUX csütörtökön 390,66 pontos, 1,76 százalékos csökkenéssel, 21 762,63 ponton zárt. A részvénypiacon 28 milliárd forintot meghaladó, erős forgalom volt, a vezető részvények közül csak a Magyar Telekom árfolyama nőtt valamicskét.

Az OTP árfolyama 165 forinttal, 2,47 százalékkal 6525 forintra esett, a Mol részvények ára 250 forinttal, 1,24 százalékkal 19 900 forintra csökkent. A Richter záróára 45 200 forint volt, 1350 forinttal, 2,90 százalékkal alacsonyabb az előző napinál, az Egis részvények ára 1600 forinttal, 5,10 százalékkal 29750 forintra zuhant. A Magyar Telekom 900 forinton zárt, a szerdai záróárnál 6 forinttal, 0,67 százalékkal magasabban.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

MTI Gazdaság

Nemzetközi tőzsdék

Londoni értékpapír-forgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok szerdán lejtmenetben kezdhetnek, mert felerősödtek az amerikai gazdaság állapota miatti aggodalmak.

MTI Gazdaság

Budapesti tőzsde: 23 ezer pont felett a BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 191,28 pontos emelkedéssel, 23 012,19 ponton zárt csütörtökön, a szerdai záró értékhez képest ez 0,84 százalékos erősödés.

MTI Gazdaság

Keddre csökkenést várnak a tőzsdei elemzők

A belpolitikai bizonytalanság továbbra is rányomhatja bélyegét a keddi kereskedésre, emiatt az elemzők gyengülést várnak a részvénypiacon. A BUX 260 pontos csökkenéssel nyitott reggel.

MTI Gazdaság

Erősödött a tőzsde péntekhez képest

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 82,52 pontos emelkedéssel, 22937,25 ponton zárt hétfőn, a pénteki záró értékhez képest ez 0,36 százalékos erősödés.

MTI Gazdaság

Alig van mozgás a tőzsdéken

A nagy nyugat-európai részvénypiacok fő mutatói péntek reggel alig mozdultak, az amerikai inflációs adatokra várva. Kivétel volt a Veolia, amely 1,3 százalékot nyert, jó eredményeire.

hvg.hu Gazdaság

Külföldiek kezén vannak a legjelentősebb tőzsdei részvények

A Magyar Nemzeti Bank nyilvánosságra hozta az egyes tulajdonosi szektorok értékpapír-befektetéseinek alakulását az idei első félévben. Ebből kiderül, hogy a külföldi befektetők és a nagybankok játszák a főszerepet, de bizonyos értékpapírokból a magyar lakosságnak is jelentős részesedése van.

MTI Gazdaság

Tőzsde: vegyes nyitás várható

Londoni értékpapír-forgalmazók szerint a nyugat-európai részvénypiacok pénteken csökkenéssel kezdhetnek. A piac követi a New York-i és az ázsiai csökkenő tendenciát.